عکس آنلاین[1]: نیوشا توکلیان عکاس ایرانی به عنوان عضو جدید آژانس عکس مگنوم معرفی شد.

علاوه بر نیوشا توکلیان، مت بلک، کارولین دریک، لورنزو ملونی، ریچارد موس و مکس پینکرز هم به مگنوم پیوسته‌اند که یک رکورد شکنی در معرفی اعضای جدید در تاریخ 68 ساله‌ی مگنوم است.

حال چرا شش نفر؟ مگنوم هر سال فقط یک یا دو نفر را به عنوان عضو جدید می‌پذیرفت. مارتین پار رئیس آژانس این چنین پاسخ می‌دهد:«این شاید به خاطر ایمان راسخی است که ما به آینده‌ی خودمان داریم و برای همین قصد داریم بهترین استعدادهای دنیای جدید را پیدا کنیم تا بتوانند آینده‌ی مگنوم را بسازند.»

مت بلک پس از شنیدن خبر پیوستنش به مگنوم گفت: «این باعث افتخار من است. در اینجا آثار شما را تقریباً همه‌ دنیا می بینند و امیدوارم بتوانم از این فرصت به نحو احسن استفاده کنم.»

این شش عکاس مسیری طولانی را برای یک عضو دائمی شدن در مگنوم پیش رو دارند. طی دو سال آنها باید دوباره آثارشان را ارائه دهند تا تبدیل به اعضای وابسته‌ی این آژانس شوند. هر کدام از آنها باید 66 درصد آراء را به خود اختصاص دهد. اگر این مرحله هم با موفقیت طی شد آنها قادر خواهند بود تا برای تبدیل به عضو دائمی شدن در سال 2019 اقدام کنند.

مایکل کریستوفر براون که در 2013 به مگنوم پیوست، بعد از پشت سر گذاشتن مراحل اولیه، حال طی دو سال آینده خود را در مسیری قرار داده که بتواند عضو دائمی آن شود.

مگنوم فوتوز (آژانس عکس مگنوم) یک آژانس بین‌المللی عکس است که دو سال پس از پایان جنگ جهانی دوم، یعنی درسال ۱۹۴۷ توسط گروهی از عکاسان بنیان گذاشته شد. مگنوم که یکی از معتبرترین آژانس‌های عکس جهان محسوب می‌شود توسط رابرت کاپا[2]، هانری کارتیه برسون[3]، جورج راجر[4] و دیوید سیمور[5] تأسیس شد.

عباس عطار عکاس سرشناس ایرانی هم در ۱۹۸۱ به مگنوم پیوست و در ۱۹۸۵ عضو تمام وقت مگنوم شد. او همچنین از ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۱ رییس دوره‌ای مگنوم بود.

References

  1. ^عکس آنلاین (aksonline.ir)
  2. ^رابرت کاپا (fa.wikipedia.org)
  3. ^هانری کارتیه برسون (fa.wikipedia.org)
  4. ^جورج راجر (صفحه وجود ندارد) (fa.wikipedia.org)
  5. ^دیوید سیمور (fa.wikipedia.org)
newshalogo

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده