عکس به تفسیری و تأویلی در خور توجه، گزارشی معنی دار از توانمندی عکاس است که تاثیر برگرفته از هویت بیرونی مورد نظاره را به ماهیت درونی و اکتشافی تمام و کمال خود می‌برد و آن را به نمایشی صاف و ساده و یا بینا بینی و یا مفهومی و نوپردازانه و قابل کنکاش به قضاوت مخاطب خود می‌سپارد.

موضوع:

فراخوان در دو (۲) بخش عمومی و حرفه ای برگزار می‌شود.

الف- بخش عمومی شامل: عکسهایی از هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران می باشد که با موبایل و دوربین های معمولی گرفته شده باشد.

ب- بخش حرفه ای شامل: عکسهایی از هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران می باشد که با عکاسی حرفه ای و دوربین های با کیفیت بالا گرفته شده باشد.

مقررات جشنواره :

۱- شرکت برای تمامی هنرمندان و علاقه مندان به عکاسی در این جشنواره آزاد است.

۲- تاریخ عکاسی از اول مهرماه ۱۳۹۴(مصادف با افتتاحیه هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران در محل برج میلاد) تا ۱۸ مهرماه ۱۳۹۴ می باشد.

۳- هر عکاس می‌تواند حداکثر ۱۰ قطعه عکس به صورت سیاه و سفید یا رنگی برای شرکت در فراخوان انتخاب و از طریق سامانه در نظر گرفته شده که آدرس آن در سایت سازمان زیباسازی شهر تهران (www.zibasazi.ir) ذکر شده است، با حداکثر حجم مجموع عکسهای ارسالی ۵۰۰۰ کیلوبایت و با سایزهای حداقل ۶۰۰ * ۸۰۰ پیکسل و حداکثر ۷۶۸ * ۱۰۲۴ پیکسل ارسال نمایید .

۴- پس از راه یابی اثر، فایل خود را با فرمت Tiff در قالب لوح فشرده (DVD) با درج مشخصات کامل (نام و نام خانوادگی، آدرس و شماره تلفن همراه) به دبیرخانه ارسال نمایید.

۵- نگاتیو یا اسلاید اثر و در مورد عکسهای دیجیتال (فایل یا پوشه اصلی عکس) باید نزد صاحب عکس موجود باشد.

۶- برگزار کننده فراخوان حق استفاده از عکسهای پذیرفته شده را در کلیه نشریات، مطبوعات، سایت های اینترنتی ، سایت سازمان زیباسازی شهر تهران، شهرداری تهران و… را داشته و به نمایش در آوردن آن‌ها در سایر مکان‌ها در داخل و خارج از کشور را برای خود محفوظ نگه می‌دارد.

۷- تکمیل فرم تقاضای شرکت در جشنواره و ارسال عکس به معنای اعلام موافقت با تمامی مقررات جشنواره می‌باشد و تصمیم گیری در مورد مسائل پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده جشنواره است.
جوایز:

هیئت داوران متشکل از سه (۳) کار‌شناس و هنرمند، این بخش را داوری و جوایز زیر را به برگزیدگان اهداء خواهند کرد:

الف- بخش عمومی

۱- نفر اول دیپلم افتخار و یک قطعه سکه تمام بهار آزادی

۲- نفر دوم دیپلم افتخار و یک قطعه نیم سکه بهار آزادی

۳- نفر سوم دیپلم افتخار و یک قطعه ربع سکه بهار آزادی

ب- بخش حرفه ای

۱- نفر اول دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال معادل ۳میلیون تومان

۲- نفر دوم دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون ریال معادل ۲میلیون تومان

۳- نفر سوم دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال معادل ۱میلیون تومان
نکته:

جایزه ویژه هیئت داوران: دیپلم افتخار به همراه مبلغ بیست میلیون ریال به عکاس برگزیده که به عنوان بر‌ترین استعداد جوان اهداء خواهد شد.

گاهشمار جشنواره:

۱-آخرین مهلت ارسال آثار: شنبه ۱۸مهر ۱۳۹۴

۲-انتخاب و داوری عکس‌ها: از ۱۸مهرماه تا ۲۱مهرماه ۱۳۹۴

۳-اطلاع رسانی عکسهای انتخاب شده: ۲۲مهرماه ۱۳۹۴

۴- مراسم تقدیر و تشکر و اهدای جوایز: ۲۳ مهرماه ۱۳۹۴ مصادف با مراسم اختتامیه هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران
هیئت داوران:

۱-جناب آقای بهمن بزرگی نژاد

۲-جناب آقای بابک بیاتی

۳-جناب آقای محمد رشیدی

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با دبیرخانه جشنواره به شماره ۸۹۳۵۷۵۵۷ تماس بگیرید و یا به آدرس اینترنتی سایت سازمان زیباسازی شهر تهران (www.zibasazi.ir) مراجعه نمایید.

جهت ورود به سامانه ارسال آثار اینجا[1] را کلیک فرمایید.

References

  1. ^اینجا (farakhan.zibasazi.ir)

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده