چهار عکاس شناخته شده ایرانی و یک کارشناس بین المللی محیط زیست، پروپزال های اولین دوره گرنت عاسی مستند شید را بررسی می کنند.

به گزارش دبیرخانه نخستین گرنت عکاسی مستند شید، پیمان هوشمندزاده، مهدی وثوق نیا، بهروز مهری، نیوشا توکلیان و دکتر محمدتقی فرور اعضای هیات کارشناسی هستند که پروپزالهای ارسال شده به نخستین دوره گرنت عکاسی مستند شید را بررسی خواهند کرد.

پیمان هوشمندزاده متولد 1348 در تهران و دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی در رشته عکاسی است. او در روزنامه های مختلفی مانند ایران، خرداد، صبح امروز، مشارکت و… به عنوان عکاس مطبوعاتی فعالیت کرده و نمایشگاه‌های گروهی و انفرادی بسیاری در تهران، بلژیک، دانمارک ، یونان، لبنان، برلین، استرالیا، گرجستان ، کویت، نیویورک، پاریس برگزار کرده‌است. او هم اکنون به عنوان عضو شورای سیاست گذاری با «شید» همکاری می کند.

مهدی وثوق نیا متولد 1971 میلادی در قزوین است. او فارغ التحصیل رشته عکاسی در سال 1993 از دانشگاه آزاد می باشد و در انجمن سینمای جوان قزوین به آموزش عکاسی مشغول است. وی همچنین یکی از اعضاء اصلی گروه عکاسان قزوین به شمار می رود و به عنوان مدیر هنری در مجله عکس (2002-2007) و دوربین (2002-2005) همکاری کرده است.

بهروز مهری متولد ۱۳۴۹ است و عکاسی را از سال ۱۳۶۶ آغاز کرده است. او که دانش آموخته دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است، از سال ۱۳۷۴ کار خود را بعنوان عکاس مطبوعاتی با رسانه‌های داخلی آغاز کرده است و از سال ۱۳۷۶ تاکنون بعنوان عکاس خبرگزاری فرانسه (AFP) فعالیت می‌کند. او که مدتی نیز بعنوان عضو هیات مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران فعالیت می‌نمود، در سال ۲۰۱۰ در نخستین دوره جایزه شید نیز موفق به دریافت این جایزه شده بود. او هم اکنون به عنوان عضو شورای سیاست گذاری با «شید» همکاری می کند.

نیوشا توکلیان متولد ۱۳۶۱ در تهران است. او از 16 سالگی عکاسی مطبوعاتی را بصورت حرفه‌ای دنبال می‌کند. او در ابتدا همکاری خود را با روزنامه «زن» آغاز کرد و بعدها آثارش در روزنامه‌ها و مجلات مختلفی منتشر شد. او از 21 سالگی فعالیت خود را بصورت بین‌المللی دنبال کرد و از سال ۲۰۰۱ برای آژانس عکس پولاریز و از سال ۲۰۰۴ به صورت آزاد برای تایمز کار می‌کند. او اخیرا بعنوان عضو نامزد، به آژانس عکس مگنوم پیوست.

دکتر محمدتقی فرور متولد 1322 در ارومیه، دکترای اکولوژی و علوم اجتماعی از دانشگاه واشنگتن آمریکا، کارشناس محیط زیست سازمان ملل متحد و رییس کنسرسیوم جهانی قرق های بومی است. وی عضو تیم تاسیس دانشگاه بوعلی سینا همدان و سپس معاون همان دانشگاه بوده است. او سالهای زیادی بعنوان کارشناس ارشد بین المللی محیط زیست در پروژه های مختلف بین المللی در آمریکای لاتین، آسیای جنوب شرقی و آفریقا فعالیت کرده است. دکتر محمد تقی فرور هم اکنون رییس هیات مدیره موسسه توسعه پایدار و محیط زیست (Cenesta) است.

جلسه بررسی آثار نخستین دوره گرنت عکاسی مستند شید روز جمعه 3 مهر برگزار خواهد شد و دریافت کنندگان این کمک هزینه معرفی می شوند. موضوع اولین گرنت شید مربوط به «محیط زیست ایران» است و یک عکاس زن و یک عکاس مرد زیر ۳۵ سال، برای تکمیل پروژه‌ی عکاسی مستند خود مورد حمایت مالی قرار خواهند گرفت. برندگان گرنت موظف هستند مجموعه عکس خود را حداکثر ظرف مدت ۳ ماه (تا پایان آذرماه ۱۳۹۴) تکمیل کنند و در این مدت دو نفر عکاس حرفه ای بعنوان مشاور بر فعالیت‌های این دو عکاس نظارت و آنها را در پیشبرد مجموعه‌شان یاری خواهند کرد.

مجموعه‌های برنده کمک هزینه پس از تکمیل، همزمان با نمایشگاه ششمین دوره جایزه عکس شید به نمایش گذاشته خواهند شد.

sheed-grant

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده