نمایشگاه گروهی عکس و رونمایی از کتاب «کهریزک؛ پنجره رو به حیات» در گالری راه ابریشم برگزار می شود.
این کتاب به سفارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک و به انتخاب مهدی وثوق نیا منتشر شده و در آن آثار 27 عکاس منتشر شده است.

کتاب «کهریزک؛ پنجره رو به حیات» بصورت رنگی در 212 صفحه در قطع رحلی بر روی کاغذ گلاسه در تیراژ 1500 عدد در اواخر تابستان سال جاری توسط «روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک» منتشر شده است.

در این کتاب 182 عکس رنگی و سیاه و سفید حاصل روایت های مجزاء عکاسان از این موسسه خیریه است. در میان عکاسان این کتاب یک عکاس از اهالی کهریزک نیز دیده می شود.
در بخشی از یادداشت این کتاب به قلم گردآورنده «مهدی وثوق نیا» آمده است:
حجم زیادی از مجموعه عکسهای سالهای اخیر واکنش عکاسان به سهم انسان در تغییراتی است که در شکل و شیوه‌ی زندگی آنها به وجود آمده است. آن پنجره‌ی باز رو به امید برگرفته از پیشرفت تکنولوژی، حال جای خود را به اتاق سرد بی‌روزن داده است. آن نگاه مدرن، بدل به نگاه تجربه گرای کهنه شده و از اینجاست که شکل پرداخت به موضوع عکاسانه به دوره‌ی گذشته سوق پیدا میکند. همان گذشته‌ای که نخستین هنرمندان عکاس آن را زندگی کرده بودند. شیوه‌ای که به‌نوعی می‌خواست بگوید من اینجا با شرایط حال این گونه‌ام.
رابطه‌ی انسان با همنوع خویش و سپس با محیط در دوره‌ای خاص از زندگی – که آن را سالمندی می‌نامیم – دغدغه‌ی عکاسان این پروژه است. تبعات و خصیصه‌های این دوران که گاهی از آن به‌عنوان درونگرایی و دوری‌گزینی نام می‌بریم در رفتار و سلوک سالمندان به تصویر کشیده شده است.

اسامی عکاسان شرکت کننده در این نمایشگاه به شرح زیر است: ساناز الوندی، ارسلان امانتی، مهرداد امینی، مجتبی پناهی، حامد جابرها، مجید جهانبخش، زیبا خدایی، عرفان دادخواه، مهری رحیم زاده، مهدی رضاسلطانی، علی رنجبران، روزبه روزبهانی، پدرام سالمی، حامد سوداچی، آیین شاهرودی، نازنین طباطبایی یزدی، مسعود علی پوریان، فرزانه قدیانلو، هادی قیدی، سیاوش گراوند، میثم محفوظ، سحر مختاری، مهدی مرادپور، منصوره معتمدی، نغمه مقصودلو، فرهاد منطق و روشن نوروزی

نمایشگاه «کهریزک؛ پنجره رو به حیات»  جمعه 20 شهریور ساعت 16 افتتاح می شود و علاقه مندان می توانند تا 23 شهریور از ساعت 4 تا 8 بعدازظهر از آن بازدید کنند.

گالری راه ابریشم: تهران، بلوار کشاورز، بین خیابان وصال شیرازی و خیابان قدس، ساختمان تکنو آجر، پلاک 210  تلفن: 88977148
.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده