Û·Û²ÛµÛ¶Û±Û´

 سردار کاظم مجتبایی پس از نشستی با برخی از عکاسان خبری استان قم، دستور لغو محدودیت فعالیت عکاسان خبری را صادر کرد.

در نامه‌ای که از سوی معاونت اجتماعی ناجا در قم خطاب به خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری ارسال شده است، ضمن تأکید بر همدلی و همزبانی میان نیروی انتظامی و اصحاب رسانه، آمده است: «بنا به فرموده فرمانده انتظامی استان قم، نامه شماره ۷۵ / ۱۵ / ۲۷۱۹ مورخ ۲۱ / ۵ / ۹۴ ارسالی از معاونت اجتماعی ناجای قم لغو و مفاد آن کن لم یکن اعلام می‌گردد».

در نامه‌ای که مفاد آن لغو شده است ، هرگونه فعالیت عکاسی در استان قم منوط به هماهنگی  قبلی و اخذ مجوز از سوی ناجا ذکر شده بود و متخلفان از این دستور به «ضبط وسائل تصویربرداری» و «برخورد مقتضی» تهدید شده بودند.

براساس گفته‌های نماینده عکاسان خبری در دیدار صمیمی اصحاب رسانه با رئیس مجلس شورای اسلامی، مدتی قبل پرسنل نیروی انتظامی در برخورد با یکی از عکاسان خبری رفتاری از خود بروز دادند که واکنش آن‌ها را برانگیخت و پس از اعتراض آن ها به رفتار ماموران نیروی انتظامی ، نامه تهدید آمیز توسط نیروی انتظامی صادر شد .

محدودیت‌ فعالیت عکاسان خبری در قم لغو شد

در پی ارسال این نامه برای رسانه‌ها، موجی از اعتراض در بین عکاسان خبری و خبرنگاران به راه افتاد و عکاسان ، آن را نتیجه اعتراض عکاسان خبری به برخوردهای برخی از پرسنل ناجا دانست.

روز گذشته در نشست صمیمانه و غیر خبری برخی از عکاسان خبری با فرمانده انتظامی قم، سردار مجتبایی بر همراهی و همدلی میان پلیس و جامعه خبری قم تاکید کرد و از برخی برخوردهای نادرست، اعلام برائت کرد. وی همچنین دستور لغو محدودیت‌های ایجاد شده از سوی معاونت اجتماعی را نیز صادر کرد و ابراز امیدواری کرد که عکاسان و خبرنگارن همانند قبل نیروی انتظامی را در ایفای وظایف خطیر خود، همراهی کنند.

 

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده