عکس آنلاین[1] / مصطفی ملکی: در دنیای دیجیتال ما و اینترنت پر سرعت، فتوژورنالیست‌ها می‌توانند در مدت زمان اندکی عکس‌های با رزولیشن بالا را در مقادیر زیاد به هر گوشه از دنیا ارسال کنند. اما همه چیز همیشه آنقدرها هم ساده نیست.

این ویدیو[2] نشان می‌دهد که انتقال عکس در دهه‌ی ۷۰ میلادی چگونه بوده است. آنچه شما می‌بینید یک ۱۶-S متعلق به خبرگزاری یونایتدپرس UPI است که عکس‌ها را ابتدا اسکن و سپس با استفاده از خط تلفن منتقل می‌کرد.

در یک مقاله به سال ۲۰۱۲ کریس ویلکینس[3] پیشنهاد داد تا نگاهی دوباره به طرز کار UPI 16-S بیندازیم: در ابتدا شما یک عکس را روی درام قرار می‌دهید و انتقال را آغاز می‌کنید. سپس درام شروع به چرخش می‌کند و اشعه‌ی مخصوص اسکن به آرامی در امتداد عکس حرکت می‌کند. این انتقال احتیاج به این دارد که دستگاه به یک خط تلفن متصل باشد. عکس زیر نشان می‌دهد که این دستگاه چگونه به تلفن متصل می‌شود.

استفاده از این انتقال دهنده بسیار کند بود. انتقال یک عکس ساه و سفید حدود ۸ تا ۹ دقیقه زمان می‌برد. اگر شما آنقدر خوش‌شانس بودید تا یک خط عالی تلفن برای فرستادن عکس داشته باشید، انتقال یک عکس رنگی حدود ۲۶ دقیقه زمان می‌برد. انتقال به دیگر نقاط جهان زمانی تقریباً دو برابر زمان‌های اشاره شده نیاز داشت و حتی شاید بیش از یک ساعت. این دستگاه در اوایل دهه‌ی ۷۰ تا حدود سال ۱۹۹۱ به عنوان یک تکنولوژی برتر برای انتقال عکس در جهان استفاده می‌شد.

منبع: Petapixel[4]

References

  1. ^عکس آنلاین (aksonline.ir)
  2. ^ویدیو (youtu.be)
  3. ^کریس ویلکینس (photographyblog.dallasnews.com)
  4. ^Petapixel (petapixel6.blogspot.com)
NB_06PHOTOdeskUPIb

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده