عکس آنلاین[1] / مصطفی ملکی:‌ چه اتفاقی می‌افتد اگر ۵۰ پرتره از افراد مشهور با یکدیگر تلفیق شوند؟

یکی از کاربران ردیت با نام مستعار دایناسور[2] به خود این اجازه را داد که نه تنها این پرسش را از خود بپرسد بلکه به انجام آن هم اقدام ورزد. او مجموعه‌ی بزرگی را از عکس‌های پرتره‌ی بعضی چهره‌های مشهور جمع‌آوری کرد. سوژه‌ها افرادی چون برد پیت، جک بلک، بیل موری و شخصیت‌های سیاسی همچون باراک اوباما، آدولف هیتلر و استالین بودند.

او برای هر فرد، او از یک فرآیند خودکار برای بارگذاری ۶۰ تصویر از تصاویر گوگل استفاده کرده است. سپس از میان آنهایی که برای تلفیق مناسب بودند ۵۰ تصویر را برای هر فرد انتخاب کرده است. او چنین می‌گوید:«عکس‌هایی که معمولاً کمتر پس و پیش هستند، کاملا‍ از جلو هستند و گرفتگی کمتری دارند برای این کار مناسب هستند.»

اُپن سی‌وی(OpenCV)[3]، کتابخانه‌ی بصری کامپیوتری با منبع آزاد، برای تشخیص چهره‌ها در هر کدام از عکس‌ها استفاده شد و سپس آنها را برش داد و نتیجه به دست آمد. آنچه که در زیر می‌بینید ماحصل آنچه است که او با استفاده از تکنیک اشاره شده انجام داده است.

استالین

میت رامنی

جیمی فالن

مایکل کرا

جک بلک

آرنولد شوارتزنگر

دونالد ترامپ

هیتلر

روآن آتکینسون

امی پولِر

References

  1. ^عکس آنلاین (aksonline.ir)
  2. ^دایناسور (www.reddit.com)
  3. ^اُپن سی‌وی(OpenCV) (docs.opencv.org)
bcaK8XU

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده