عکس آنلاین[1]:‌ مسابقه عکاس سفر سال (The Travel Photographer of the Year (TPOTY توسط عکاسان برای عکاسان ایجاد شده است. هر عکاس آماتور، حرفه‌ای، مبتدی، خبره، جوان یا پیر، در هر کجا که زندگی می‌کند می تواند در TPOTY شرکت کند.

سیزدهمین جایزه‌ی TPOTY در سال ۲۰۱۵ دسته‌بندی‌ها و فرصت‌های جدیدی را برای بهترین عکاسی سفر ایجاد کرده است. ورود به این رقابت از ۲۸ می آغاز شده است. شما می‌توانید آخرین برندگان را در گالری برندگان ۲۰۱۴ [2] یا در آخرین کتاب با نام سفر هفتم [3]ببینید.

در سه سال گذشته نمایشگاه آثار برگزیده در بریتانیا شاهد حضور بیش از ۱۲۷۰۰۰ بازدیدکننده بوده است و همچنین نمایشگاه‌های دیگر که به صورت تور برگزار می‌شوند رقمی بیش از این را شاهد بوده‌اند.

عکاسانی که در TPOTY برنده شده‌اند توانسته‌اند تا آثار خود را در جاهای مختلف دنیا به نمایش بگذارند. مسابقات TPOTY توسط کارشناسان عکاسی خبره داوری می‌شوند.

برگزار گنندگان این مسابقه می گویند: «شما چه برنده شوید چه نتوانید جزو برندگان باشید، از نظر ما همه قابل احترام هستید. همه ما لذتی را تجربه می‌کنیم، لذتِ رقابت برای گرفتن یک درونمایه از جهان، لذت دیدن عکس‌هایمان با چشمانی تیزبین‌تر.»

دسته‌بندی‌ها:

چهره‌ها، افراد، رویارویی‌ها (به صورت مجموعه)
طبیغت و محیط زیست (به صورت مجموعه)
مونوکروم (مجموعه)
یک لحظه در نور (تک‌عکس)
آب (تک‌عکس)
رنگ‌ها در جهان (تک‌عکس)
فرهنگ خیابان (استعداد نو)
به صورت icapture (عکس هوشمندانه)
فیلم کوتاه سفر (ویدیویی HD)
عکاس سفرِ جوانِ سال (با دو گروه سنی متفاوت)

جوایز

برای برنده‌ی رقابت ۲۵۰۰ دلار در نظر گرفته شده است. برای برندگان دسته‌ها تا سقف ۱۰۰۰ دلار بسته به شرایط در نظر گرفته می‌شود.

ورودیه

از ۰ پوند تا ۱۵ پوند

ملزومات

ورود برای همه آزاد است. هر عکاسی از هر جای دنیا چه پیر چه جوان و چه مبتدی و چه حرفه‌ای از ۱۹ سال به بالا می‌تواند در این رقابت شرکت کند و در سه دسته‌بندی آثار خود را ارائه دهد . همچنین همه می‌توانند سه تک‌عکس را در دسته‌بندی‌های مربوط به تک‌عکس وارد کنند. دسته‌ی استعداد نو و عکاس جوان سال محدودیت‌هایی را در ورود دارند که در ذیل به آنها اشاره می‌کنیم:

استعداد نو بخشی‌ست که برای دانشجویان عکاسی و عکاسان آماتور و نیمه حرفه‌ای است. سن شرکت کنندگان بایستی ۱۹ سال و یا بالاتر باشد.  عکاسان حرفه‌ای نمی‌توانند به این بخش راه یابند.
عکاس جوان سال برای عکاسانی است که ۱۸ سال و یا پایین‌تر از آن هستند. در کل ۲ دسته‌بندی سنی وجود دارد: ۱۴ سال و پایین‌تر- ۱۵ تا ۱۸ سال.

آخرین مهلت شرکت: یکم اکتبر ۲۰۱۵

برای شرکت در رقابت اینجا[4] را کلیک کنید.

References

  1. ^عکس آنلاین (aksonline.ir)
  2. ^گالری برندگان ۲۰۱۴ (www.tpoty.com)
  3. ^سفر هفتم (www.tpoty.com)
  4. ^اینجا (www.tpoty.com)
tpoty

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده