کتاب انتهای زمین عنوان نمایشگاهی گروهی است که با مشارکت عکاسان و پشتیبانی رسانه پایگاه عکس چیلیک پس از نخستین ارایه در محل خانه هنرمندان ایران، در جریان نمایش سراسری قرار گرفت و تاکنون از استان هایی چون تهران، قزوین، اصفهان، فارس و بوشهر گذشته است و در دور تازه نمایش عازم مازندران، کردستان، خراسان شمالی، قم، مرکزی، خوزستان، چهارمحال وبختیاری و البرز خواهد شد.

دبیر فراخوان و نمایشگاه انتهای زمین هدف از نمایش آثار و چاپ کتاب عکس نمایشگاه را تشریح زیبایی های طبیعت گرم و خشک کویر برشمرد.

وی گفت: طبیعت کویر از جمله طبیعت های بی نظیر ایران است و در برابر دیگر جلوه های سبز کشورمان، کمتر شناخته و تعریف شده است.

بر اساس گزارش پایگاه عکس چیلیک، سروری دلیل تمرکز موضوعی بر منطقه کویر مرنجاب را علاوه بر ویژگی های مطلوب عکاسی، برخورداری از دلایل زیست محیطی مرنجاب عنوان کرد و افزود: منحنی های نرم، بافت های بی بدیل و فرم های پویایی که پس از طلوع خورشید کویر در مرنجاب رخ نمایی می کنند، با دخالت احساس و ذوق و همنشینی این عناصر با دانش و فن، خروجی موثری را به نام و نفع کشور رقم می زنند تا رسالت هر عکاس را در حوزه ایران شناسی رقم بزند.

دبیر نمایشگاه عکس انتهای زمین گشایش نمایشگاه این آثار را با حضور مدیران و اعضای هیات مدیره انجمن های عکاسی کشور شایسته تقدیر دانست و از بیان صریح اظهارنظر اساتیدی چون مسعود زنده روح کرمانی، محمدمهدی رحیمیان، سعید دستوری، افشین شاهرودی و کورش ادیم پیرامون تحلیل نگاه های منتشر شده در کتاب اظهار خرسندی کرد.

وی با اشاره به اعلام نظر پروفسور پرویز کردوانی، پدر علم کویرشناسی در ادامه متن عکاسان در ابتدای کتاب، این حضور و صراحت و کارشناسی را افتخاری برای عکاسان مجموعه انتهای زمین عنوان کرد.

کتاب عکس انتهای زمین شامل پنجمین نمایشگاه عکاسان پایگاه عکس چیلیک حاوی عکس هایی از کویر مرنجاب در همسایگی شهرستان آران و بیدگل، در قطع رقعی با طراحی وصفحه آرایی ابراهیم باقرلو و ترجمه سیدصادق موسوی، به زبان پارسی و انگلیسی منتشر شده است.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده