56129_884

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی به منظور حمایت از روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای، تمهیدات ویژه بیمه تکمیلی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز به نقل از وبسایت معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در اطلاعیه ای اعلام کرد به منظور حمایت از روزنامه نگاران و فعالان رسانه‌ای، بیمه تکمیلی این فعالان به شرح زیر و از طریق معرفی به صندوق حمایت از روزنامه نگاران، نویسندگان و هنرمندان – صندوق اعتباری هنر- انجام می‌شود:

۱) روزنامه نگارانی که بیمه پایه آنان توسط رسانه‌ها پرداخت می‌شود و در فهرست بیمه رسانه، دارای عناوین روزنامه‌نگاری (از قبیل خبرنگار، عکاس خبری، روزنامه نگار، دبیر یا سردبیر) هستند، تمام سهم بیمه تکمیلی آنان از طریق اعتبارات معاونت مطبوعاتی تأمین می‌شود.

۲) سایر افرادی که بیمه پایه آنان توسط رسانه‌ها پرداخت می‌شود، در صورت تمایل و با پرداخت سهم بیمه تکمیلی خود، به صندوق معرفی می‌شوند.

۳) روزنامه‌نگارانی که از «کمیته صدور کارت حرفه‌ای روزنامه‌نگاری» موفق به دریافت کارت «روزنامه‌نگار ارشد» یا «روزنامه‌نگار خبره» شده‌اند، ضمن معرفی به صندوق یادشده، تمام سهم بیمه تکمیلی آنان از طریق اعتبارات معاونت امور  مطبوعاتی و اطلاع رسانی تأمین می‌شود.

۴) روزنامه‌نگارانی که از کمیسیون یادشده موفق به دریافت کارت حرفه‌ای شده‌اند، به صندوق معرفی می‌شوند تا بیمه تکمیلی آنان به صورت نیم بها انجام گیرد.

۵) چنانچه خود رسانه نسبت به بیمه تکمیلی همکاران خود اقدام کرده باشد، نیمی از مبلغ واریزی رسانه به حساب شرکت‌های بیمه‌ای توسط اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی به رسانه پرداخت می‌شود. (برای رسانه‌های دولتی یا متعلق به بخش عمومی ۲۵ درصد مبلغ واریزی، عودت می‌شود).

۶) سایر فعالان رسانه‌ای که به صورت غیرحرفه‌ای (آماتور) دارای بیمه پایه از طریق صندوق هستند، با پرداخت کل مبلغ مربوطه می‌توانند از طریق صندوق، بیمه تکمیلی شوند. یادآور می‌شود فهرست این فعالان، در سایت معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی [اینجــا[1]] قابل مشاهده است.

۷) به منظور ایجاد امکان بهره مندی تعداد بیشتری از مشمولان دریافت بیمه تکمیلی و با هماهنگی به عمل آمده با صندوق، مدت زمان ثبت نام بیمه مذکور، تمدید و از طریق صندوق اعلام خواهد شد.

References

  1. ^اینجــا (press.farhang.gov.ir)

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده