مالتی‌مدیای “بازار سیاه” توسط پاتریک براون (Patrick Brown) عکاسی شده و به مقوله قاچاق حیوانات وحشی پرداخته است. این مالتی‌مدیا توسط سایت مدیا استورم منتشر شده و عکس آنلاین[1] این اثر را بهمراه متن ترجمه شده توسط “عالیه سعادت پور” ، در اختیار مخاطبان ایرانی قرار داده است.

عکس آنلاین[2] / عالیه سعادت پور: قاچاق حیوانات وحشی، سومین رتبه را در میان قاچاق های غیر قانونی جهان دارد  و تنها با قاچاق اسلحه و مواد مخدر رقابت می کند. هر ساله تا ۳۰۰۰۰ پستاندار، ۲ تا ۵ میلیون پرنده و ۱۰ میلیون پوست خزندگان قاچاق می شود.

عقیده قوی و مبهم مردم چین در طب و داروهای سنتی چینی باعث افزایش این امر شده است. با توجه به یک عادت قدیمی، اعضا حیوانات دارای خاصیت های جادویی هستند. به عنوان یک خرافه، خوردن گوشت ببر نیروی حیوان را تامین می کند.

با وجود مطالعات علمی که ثابت می کند این اعتقادات اشتباه است، قاچاق حیوانات و اعضای بدن آنها بدون نظارت ادامه دارد و با حرص و طمع و فساد مردم رو به افزایش نیز هست.

این مشکل به ظاهر غیر قابل کنترل می باشد. یک روش کنترل کشتار شایع حیوانات و کاهش تقاضا برای حیوانات در حال انقراض، آموزش نسل های آینده و از بین بردن باورهای غلط مردم است.

برای تماشای این مالتی‌مدیا اینجا کلیک کنید[3]. همچنین می توانید این مالتی‌مدیا را با حجم ۲۶٫۷۵ مگابایت و با فرمت FLV از اینجا دانلود کنید[4]. (FLV player[5])

References

  1. ^عکس آنلاین (aksonline.ir)
  2. ^عکس آنلاین (aksonline.ir)
  3. ^اینجا کلیک کنید (www.mediastorm.com)
  4. ^اینجا دانلود کنید (mediastorm-projects.s3.amazonaws.com)
  5. ^FLV player (applian.com)
black_market-mediastorm

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده