مالتی‌مدیای “جنگ عاج” توسط جی. مایکل فای (J. Michael Fay) و مایکل نیکولز (Michael Nichols) تهیه شده و زندگی فیل‌ها در پارک ملی زاکوما در چاد و زندگی پرخطر آنها را به تصویر کشیده است. این مالتی‌مدیا توسط سایت مدیا استورم منتشر شده و عکس آنلاین[1] این اثر را بهمراه متن ترجمه شده توسط “عالیه سعادت پور” ، در اختیار مخاطبان ایرانی قرار داده است.

عکس آنلاین[2] / عالیه سعادت‌پور: پارک ملی زاکوما در چاد، خانه یکی از بزرگترین گونه های باقیمانده فیل در جهان است.

محافظان مسلح زاکوما اطمینان داده اند که صدها گونه در این پارک زندگی می کنند. آنها شخصاً ریسک می کنند و با دزدانی که حیوانات را برای ارزش آنها در بازار سیاه یا به خاطر طلسم های عقیدتی مردم شکار می کنند، می جنگند.

ولی هنگامی که باران های دائمی شروع می شود و ذخایر طبیعی بیابان ها دوباره پر می گردد، حدود ۳۵۰۰ فیل در خارج محیط پارک به جستجوی علوفه بهتر می روند. جایی که دزدان منتظر آنها هستند.

جی. مایکل فای، محیط بان و مایکل نیکولز، عکاس نشنال جئوگرافی در طول فصل بارندگی در سال ۲۰۰۶ به زاکوما سفر کردند تا خطراتی که زندگی فیل ها را بیرون مرزهای پارک تهدید می کند بررسی کنند.

برای تماشای این مالتی‌مدیا اینجا کلیک کنید[3]. همچنین می توانید این مالتی‌مدیا را با حجم ۱۵۶٫۱۰ مگابایت و با فرمت FLV از اینجا دانلود کنید[4]. (FLV player[5])

References

  1. ^عکس آنلاین (aksonline.ir)
  2. ^عکس آنلاین (aksonline.ir)
  3. ^اینجا کلیک کنید (www.mediastorm.com)
  4. ^اینجا دانلود کنید (mediastorm-projects.s3.amazonaws.com)
  5. ^FLV player (applian.com)
ivory-wars

نویسنده: زهرا ستوده

image
Size: 156.11 Mb

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده