1437810939191_IMG_0884

آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان چهارمین جشنواره عکس «رژان» با حضور سفیر آلمان، رایزن فرهنگی چین و همچنین جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این جشنواره هر سال یک موضوع که از دیدگاه‌های گوناگونی می‌توان به آن نگریست به رقابت گذاشته می‌شود و عکاسان می‌توانند براساس خلاقیت‌های فردی‌شان، در هر ژانر و گونه‌ای این موضوع را به قاب تصویر ببرند. دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره تلاش می‌کنند تا فرصتی خلاقانه و آزاد از دید عکاسان سراسر جهان برای موضوعی مشترک فراهم آورند. رویکردی که موجب شده تا رژان، «صدا» را به‌عنوان موضوع جشنواره چهارم برگزیند.

سیدعباس سجادی – مدیرعامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران – نیز گفت: غلبه فرهنگ دیداری بر فرهنگ شنیداری میان ما ایرانیان سبب شد تا فرهنگسرای نیاوران از برگزاری رخدادی حمایت کند که شنیدن را دستمایه خلق آثاری در حوزه عکاسی قرار داده است. جشنواره «رژان» که در سه دوره‌ی گذشته نیز موضوعاتی انتزاعی را برای خلق آثار هنری در نظر گرفته بود، در این دوره «دیدنِ شنیدن» یا همان «صدا» در بخش اصلی و موسیقی در بخش ویژه را به‌عنوان موضوعی برای رقابت عکاسان در نظر گرفت.

او افزود: خرسندیم که با مشارکت در برگزاری چهارمین جشنواره عکس رژان، ضمن تعامل با بخش خصوصی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در حوزه هنرهای تجسمی، زمینه «دیدنِ شنیدن» را فراهم می‌کنیم.

خسرو سینایی نیز در سخنان کوتاهی استمرار و تداوم این رویداد را بسیار مهم دانست و گفت: متأسفانه سال‌هاست که همه به‌دنبال این مهم هستیم که ببینیم دولت برای ما چه می‌کند، اما دولت گرفتاری زیاد دارد. ما باید در جهت ارتقای فرهنگ عمومی حرکت کنیم و ناامید نشویم. توصیه می‌کنم با همه پستی و بلندی‌هایی که در آینده برای برگزاری این مراسم خواهید داشت، به کار خود با قدرت ادامه دهید.

در پایان این مراسم و با حضور خسرو سینایی، سیدعباس سجادی، ژانر ماری، نادر مشایخی، نادر داوودی و مهران مهاجر برگزیدگان چهارمین دوره جشنواره «رژان» به شرح زیر معرفی شدند:

در بخش مجموعه عکس؛ جلال شمس آذران، علی جعفری نطنزی، حامد نظری و علی حامد حق‌دوست.

در بخش تک عکس؛ محسن محیاپور و محمد گلچین کوهی.

نمایشگاه آثار برگزیده چهارمین جشنواره «رژان» تا ۱۵ مردادماه برپاست و علاقه‌مندان برای بازدید از آن می‌توانند هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و روزهای تعطیل ۱۴ تا ۱۹ به گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده