شیراز- رئیس انجمن عکس شیراز گفت: برای قبول مسئولیت در این نهاد مردمی و هنری، کمبود نیرو داریم.

سامان باقری در گفتگو با مهر که کمرنگی فعالیت های این انجمن پرپیشینه عکاسی ایران را جویا شد، پاسخ داد: مدتی است که به دلیل نبود نیروهای فعال در این انجمن، قبول مسئولیت ها به کندی انجام می گیرد.

حضور پویای انجمن عکس شیراز در شبکه های اجتماعی

وی با بیان اینکه انجمن عکس شیراز در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی پویاتر از فضای اجتماعی و محافل هنری است درباره در دسترش نبودن پایگاه اینترنتی این انجمن، بیان کرد: پایگاه انجمن عکس شیراز در فضای مجازی به دلیل نبود بودجه دچار این مشکل شده است، اما برای راه اندازی دوباره آن دامنه جدیدی خریداری شده است.

باقری منابع مالی انجمن را حاصل از حق عضویت ها دانست و گفت: طبعا این حق عضویت ها کفاف هزینه های برگزاری نشست ها، دوره ها و کلاس های آموزشی انجمن عکس شیراز را نمی دهد.

وی ادامه داد: در توان انجمن عکس شیراز نیست که مکان و بودجه ای جداگانه داشته باشد تا دوره های یادشده را برگزار کند.

رئیس انجمن عکس شیراز که از انجمن های زیر نظر فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس است، از عدم برگزاری اردوهای عکاسی خبر داد و گفت: اعضای رسمی و دائمی انجمن ۲۰ نفر است که در جلسات انجمن تا ۴۵ نفر شرکت کننده دارد.

منتظر تشکیل هیئت امنای جدید انجمن هستیم

باقری با بیان اینکه مدتی است از پایان دوره مسئولیت وی می گذرد، افزود: دوره مسئولیتم از اول اردیبهشت سال جاری به پایان رسیده و منتظر تشکیل هیئت امنای جدید انجمن هستیم.

وی درباره آخرین نمایشگاهی که انجمن عکس شیراز برگزار کرده است، گفت: پیش از برگزاری نمایشگاه انفرادی یکی از عکاسان خطه شمال در شیراز که اردیبهشت ماه برگزار شد، نمایشگاه گروهی اعضای انجمن عکس شیراز منحصر به گذر هنر شیراز شده که سال گذشته برگزار شد.

وی از برگزاری نشست عکاسی با موضوع «متد برنیز» در این انجمن خبر داد و گفت: این نشست با حضور شهربانو ثابت روز یکشنبه ۴ مرداد در محل انجمن، کوی زهرا، پیش از چهار راه ایثار، مجتمع فرهنگی حضرت زهرا(س) ساعت ۱۸ برگزار می شود.

انجمن عکس در سال ۱۳۶۴ در شیراز شروع به فعالیت کرد و در سال ۱۳۶۸ در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به طور رسمی ثبت شد.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده