سلیجر فرصت عکاسی از کلینتون و بوش را فرصتی استثنایی و فراموش نشدنی عنوان کرد و گفت: برای من همانند قدم گذاردن بر روی سیاره ای ناشناخته بود. بسیار هیجان زده شده بودم و تلاش کردم از تک تک ثانیه های این فرصت اندکی که در اختیارم گذاشته شده بود، استفاده کنم. ده دقیقه ای که هیچ گاه دز زندگی فراموش نخواهم کرد.

به گزارش پارسینه، عکاسی از سیاستمداران و شخصیت های معروف همیشه برای عکاسان جذابیت و هیجانات خاصی به همراه دارد. عکاس مجله تایم در خصوص عکاسی از بیل کلینتون و جرج بوش روسای سابق آمریکا مصاحبه ای با تایم انجام داد که در ادامه می خوانید.

مارک سلیجر کم و بیش به عکاسی از روسای جمهور آمریکا عادت دارد. او برای طراحی جلد مجله “رولینگ استونز” در سال ۲۰۱۰، از باراک اوباما و جیمی کارتر عکس انداخت و در دو دهه ی گذشته نیز بار ها بیل کلینتون مهمان لنز دوربین او شده بود. اما برای سلیجر نیز فرصت عکاسی از دو رییس جمهور که در کنار هم نشسته اند، فرصتی جذاب و تکرار نشدنی است. مخصوصا اگر این عکس بر روی جلد مجله “تایم” برود.

در نهم ژوثیه سال جاری، بیل کلینتون و جرج بوش در دالاس، در حاشیه مراسم فارغ التحصیلی شرکت کنندگان برنامه آموزشی رهبری ریاست جمهوری با یکدیگر دیدار کردند و علاوه بر این که تصمیم گرفتند با یکدیگر همکاری های بیشتری داشته باشند، با سردبیر مجله تایم نیز ملاقات کردند.

سلیجر فرصت عکاسی از کلینتون و بوش را فرصتی استثنایی و فراموش نشدنی عنوان کرد و گفت: برای من همانند قدم گذاردن بر روی سیاره ای ناشناخته بود. بسیار هیجان زده شده بودم و تلاش کردم از تک تک ثانیه های این فرصت اندکی که در اختیارم گذاشته شده بود، استفاده کنم.  ده دقیقه ای که هیچ گاه دز زندگی فراموش نخواهم کرد.

سلیجر چالش اصلی عکاسی از دو رییس جمهور را مربوط به زمان قبل از به دست گرفتن دوربین دانست. او در ادامه گفت: زمانی برای عکاسی از دو رییس جمهور، تنها ده دقیقه فرصت دارید، باید از هفته ها قبل خود را برای این مراسم آماده کنید و تمامی برنامه را در ذهن خود آماده کنی.

سلیجر در سال های گذشته نیز از کلینتون عکس انداخته بود و تجربه عکاسی از او را تجربه ای شیرین و لذت بخش می داند.

” او تلاش می کند شما هیچ گاه احساس ناراحتی و خجالت نکنید. این بخشی از اخلاق او است.”

اما این اولین بار بود که او از جرج بوش عکاسی می کرد.

با این که تقریبا هیچ نقطه اشتراکی میان کلینتون و بوش وجود ندارد و تصور این که آن دو با یکدیگر دوست هستند بسیار سخت است، اما کلوپ رییس جمهور ها اعضای محدود و کمی دارد، پس اعضای آن تلاش می کنند بدون در نظر گرفتن اختلاف سلیقه های سیاسی، با یکدیگر رفاقت داشته باشند. نکته بسیار جالب در نظر سلیجر، رفتار دوستانه و صمیمانه جرج بوش بود. رفتاری که کمتر کسی از یکی از مهمترین اعضای خاندان بوش انتظار دارد.

134256_156

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده