«ساسان جوادنیا» از استفاده بدون اجازه یکی از آثارش در سطح شهر و روی بیلبوردهای شهرداری انتقاد کرد.

این عکس معروف که در شبکه‌های اجتماعی بارها و بارها دست به دست چرخیده است، در بین کاربران با عنوان عکس «عشق» شناخته می‌شود.

جوادنیا در گفتگو با خبرگزاری ایسنا با اشاره به اینکه که این عکس را دو سال پیش در ارتفاعات تالش گرفته، از این‌که عکسش بدون اجازه توسط شهرداری مورد استفاده قرار گرفته و حقوق مولف آن و حق کپی‌رایتش رعایت نشده، دلگیر است و می‌گوید پیگیری‌هایش برای رسیدن به حق و حقوقش تا امروز بی‌نتیجه مانده است.

وی افزود: «نمی‌دانم شهرداری این عکس را از کجا آورده که توانسته آن را در بیلبوردهای شهری تهران، بدون گرفتن اجازه‌ی من استفاده کند. وقتی موضوع را فهمیدم به سازمان زیباسازی شهرداری تهران رفتم و گفتم عکس من را بدون اجازه چاپ کرده‌اید، ولی انگار قانون کپی‌رایت اصلا برای‌شان مهم نبود. اول گفتند که هزینه را پرداخت می‌کنیم، ولی متأسفانه بعد از دو هفته رفت‌وآمد به شهرداری هزینه‌ای پرداخت نکردند و من مجبور شدم از راه قانونی وارد شوم و شکایت کنم. البته با این‌که تمام مدارک، فایل اصلی عکس و جایزه‌هایی را که برده بودم در دادگاه ارائه کردم، قاضی گفت مدارک کامل نیست. به این ترتیب دادگاه رأی را به نفع آن‌ها صادر کرد. اگر لازم باشد حاضرم تمام مدارک را در رسانه‌ها هم منتشر کنم.»

ساسان جوادنیا عکاسی را بصورت تجربی آغاز کرده و در جشنواره‌های مختلف از جمله آساهی شیمبون ژاپن، جشنواره عکس فجر، جشنواره بین‌المللی روژان و … جوایزی را برای آثارش دریافت کرده است.

sasan-javadnia2

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده