مجموعه عکس “زنان افغان” توسط لانا اسلزیک (Lana Slezic) عکاسی شده و زندگی سخت زنان افغانستان در شهرهای کوچک را نمایش می‌دهد. این مجموعه توسط آژانس پانوس منتشر شده و عکس آنلاین[1] این مجموعه را بهمراه متن ترجمه شده توسط “مانا قره خانی” ، در اختیار مخاطبان ایرانی قرار داده است.

عکس آنلاین[2] / مانا قره خانی : با اینکه افغانستان در یک روند بازسازی قراردارد، اما وضعیت زنان به خصوص خارج از شهرهای بزرگ در مقایسه با زمانی که تحت سلطه طالبان بودند، رشد ناچیزی داشته است.

لانا اسلزیک عکس‌هایی از فعالیتهای جسمانی زنان درافغانستان را برای مستر کلاس “ورلدپرس فوتو” در آمستردام عکاسی کرد.

لانا درباره موضوع این عکس‌ها که بسیار روزمره وعادی است، می‌گوید: “این عکس‌ها نشان دهنده‌ی یک سفر بسیار احساسی‌ست که به من اجازه داد در مورد زندگی زنان افغان در یک محیط صمیمانه و دوستانه چیزهای زیادی را یاد بگیرم. متاسفانه  بسیاری ازاین عکس‌ها ترس و تابع بودن را بسیار خوب نشان می دهند. قالب عادی و روزمره عکس‌ها برای این فضا بسیار مناسب است. برای این که ما می بینیم که زنان افغانستان مجبور به زندگی کردن دراین چنین شرایط سطح پایین هستند.”

این عکسها حساسیت‌ها، زمان‌های زیبای غیرمعمول، طروات و سرزندگی در مستندی از یک نوع زندگی نه چندان خوب را نشان می دهد.

عکس های افغانستان “لانا اسلزیک” در کتاب فارساکن توسط انتشارات متس و اسشیلت (Mets & Schilt) چاپ شده است.

برای تماشای این مجموعه به فلش پلیر[3] نیاز دارید.

[autoviewer id=”22″ width=”500″ height=”337″]

References

  1. ^عکس آنلاین (aksonline.ir)
  2. ^عکس آنلاین (aksonline.ir)
  3. ^فلش پلیر (www.adobe.com)
00037196logoدیدگاه‌ها برای مجموعه عکس: زنان افغان با طاهی

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده