عکس آنلاین[1]: دیروز قطعه‌ی دیگری از کداک پایان یافت. این شرکت ۱۰۰ پوند دینامیت را برای ویران کردن ساختمان ۹۲ ساله‌ی خود واقع در روچستر نیویورک به کار برد. این فضای ۲۵۰۰۰۰ متر مربعی که زمانی برای ساخت فیلم دوربین بنا شده بود در کمتر از ۲۰ ثانیه به تلی از فولاد و سیمان بدل شد.

در اطراف این منظره تماشاگرانی هم حضور داشتند تا شاهد سقوط یکی دیگر از بناهای قرن بیستمی باشند. از سال ۲۰۰۳ کداک چیزی حدود ۲۰۰ میلیون دلار را صرف ویران کردن ۴۵ ساختمان کرده است. این مجموعه‌ی صنعتی دوباره طراحی می‌شود تا این اجازه را به دیگر شرکت‌ها برای مشارکت با کداک دهد.

آن روز‌ها که عکاسی با فیلم حرف اول را می‌زد در این ساختمان که ویران شد بیش از ۵۰۰۰۰ نفر کار می‌کردند. اما به مرور با ورود صنعت دیجیتال این رقم به ۱۰۰۰ نفر کاهش یافت. با اینحال هنوز یک بنای دیگر از امپراطوری کداک باقی مانده است که به عنوان مرکز تولید فیلم دوربین برای کداک از آن استفاده می‌شود.

برای دیدن فیلم اینجا[2] را کلیک کنید.

References

  1. ^عکس آنلاین (aksonline.ir)
  2. ^اینجا (youtu.be)
demolish

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده