عکس آنلاین[1]: رونان بِنِت در حال نوشتن یک سریال تلویزیونی جدید درباره‌ی آژانس عکاسی مگنوم است. ایده‌ی اصلی این کار را متیو وایتمن ارائه داد و بنت نیز از روی این طرح شروع به نوشتن فیلمنامه‌ی آن کرد.

آژانس مگنوم به سال ۱۹۴۷ توسط رابرت کاپا، هانری کارتیه برسون، جورج راجر و دیوید سیمور بنیان نهاده شد و به سبب این نام‌های بزرگ قرن بیستم تاریخ دراماتیک خود را دارد. از سویی دیگر به خاطر شکل تعاونی آن و اداره شدنش توسط خودی عکاسان با مشکلات مالی هم دست و پنجه نرم کرده است. اما علیرغم همه‌ی اینها تعدادی از بزرگترین عکس‌های هنری و جنگ را از جنگ‌های اسپانیا توسط کاپا تا پرتره‌های اِو آرنولد از چهره‌های زمان خودش همچون مالکولم ایکس منتشر کرده است.

دیوید کوگان، مدیر اجرایی مگنوم، می گوید: «ما قصد داریم تا به طور موثری درباره‌ی تاریخ مگنوم از ۱۹۴۷ تا کنون صحبت کنیم. از روزهایی در سال ۱۹۵۴ که وارنر بیشاف و کاپا کشته شدند. تاریخ مگنوم بی شک پر از حادثه است.»

گروه تولید فیلم کارنیوال که این پروژه را بر عهده گرفته از این اتفاق بسیار خشنود است. گرِت نِیم مدیر اجرایی آن می‌گوید:«مگنوم یک سازمان منحصر به فرد و خارق‌العاده است، با تاریخی پر از داستان‌های تا کنون ناگفته. حال با این پروژه ما سفر خود را به درون نیمه‌ی دوم قرن بیستم آغاز می‌کنیم و داستان‌هایی که عکاسان مگنوم با لنز‌های خود نقل کرده‌اند را اینبار در قالب یک مجموعه‌ی متحرک از تصاویر و در قرن بیست و یکم نقل می‌کنیم. ما بسیار از این اتفاق خشنودیم و سعی داریم اثری کم‌نقص را از این سازمان بزرگ خلق کنیم.»

References

  1. ^عکس آنلاین (aksonline.ir)
3d0341ab-8499-4ac6-ad3b-d7039a4941bf-2060x1236

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده