www.matboatfars.com - d8bd8cdb375783ec

نخستین جشنواره عکس “شیراز امروز” که به همت روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز برگزار شده بود با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز در آیین نکوداشت این جشنواره که در فرهنگسرای هنر بوستان بعثت برگزار شد گفت: مردم دنیا ایران را با زیبایی های شیراز می شناسند و می توان گفت شیراز زیباترین شهر دنیا است.
زین العابدین عرب با بیان اینکه البته بسیاری از زیبایی های این شهر به دنیا نشان داده نشده است، اظهار داشت: عکاسان هنرمندانی هستند که می توانند زیبایی ها و جاذبه های فراوان این شهر را به خوبی به دنیا نشان دهند.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز بیان داشت: هنرمندان عکاس خود بی نام و نشان هستند و کمتر از آن ها اسم برده می شود اما هنر آنان متجلی است.

عرب در پایان سخنان خود گفت: جا دارد از روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز به دلیل همت و اراده و ابتکار در برگزاری این جشنواره تقدیر و تشکر نمایم.

استفاده از هنر عکاسان در سیاستهای آتی سیاستگذاری های شهرداری

مشاور شهردار شیراز نیز در این مراسم در سخنانی تصریح کرد: این جشنواره کار متفاوتی است که شهرداری شیراز آن را انجام داد.
سیروس پاک فطرت با بیان اینکه شهرداری با برگزاری جشنواره عکس شیراز امروز خواسته ها و اهداف مشخصی را دنبال می کرد، اظهار داشت: یکی از اهداف این بوده که عکاسان بیشتر به فضای عمرانی ئ کاستی ها و زیبایی های شهر توجه کنند.
پاک فطرت گفت: در سیاستهای آتی سیاستگذاری های شهرداری از هنر عکاسان استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: شیراز امروز هم در بحث فرهنگی و اجتماعی گامهای بزرگی را در برنامه کاری خود دارد و هم به یک کارگاه عمرانی بزرگ تبدیل شده است که باید با کمک هنرمندان بسته های فرهنگی را ضمیمه کارهای عمرانی کنیم.

پاک فطرت در خصوص نمایشگاه جشنواره عکس شیراز امروز گفت: عکاسان در آثار خود در بحث ترافیک و فرهنگ شهروندی با ما سخن گفتند و در بحث مسائل فرهنگی، کاستی ها و زشتی ها را به ما نشان دادند و حتی در بحث سد معبرها بسیار موثر عمل کردند.

مشاور شهردار شیراز در پایان سخنان خود بیان داشت: هنرمندان نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده خود را با شهرداری در میان بگذارند و نقط ضعف و قوت شهر را به ما نشان دهند تا با همت آنان در آینده گامهای موثر و بهتری در راستای آبادانی شیراز عزیز برداریم.

مدیر روابط عمومی شهرداری شیراز نیز در این مراسم گفت: کلانشهر شیراز با برخورداری از ظرفیتها و داشته های غنی مذهبی، فرهنگی و تاریخی سزاوارانه مهد تمدن اسلامی -ایرانی لقب گرفته است.
هاشم مظاهری زاده افزود: خوشبختانه در سالهای اخیر با تلاش جهادی مدیریت شهری، سومین حرم اهل بیت (ع) با حرکتی پر شتاب در مسیر پیشرفت و توسعه همه جانبه قرار دارد.
وی ادامه داد: دستاوردهای چشمگیر شهرداری شیراز به ویژه در حوزه عمرانی و فرهنگی کلانشهر شیراز را در شرایطی قرار داده که “شیراز امروز” می تواند بیش از هر زمان دیگری در کنار تمامی داشته های ارزشمند تاریخی و میراث ماندگار فرهنگی، به تلاش متعهدانه، تدبیر و تخصص سرمایه انسانی خود ببالد و امیدوارانه به فردایی روشنتر از امروز بیندیشد.

 دبیر اولین جشنواره عکس “شیراز امروز” اظهار داشت: این دستاوردها دستمایه ای گردید تا شهرداری شیراز در ادامه فعالیتها و تعاملات فرهنگی خود، با هدف معرفی بیش از پیش این کلانشهر و بازخوانی و بازبینی این پیشرفت ها از دریچه نگاه خلاق و متفاوت هنرمندان شهرمان اقدام به برگزاری این جشنواره نماید.

مظاهری زاده گفت: شهرداری شیراز برنامه های متفاوت فرهنگی و هنری را برای شهروندان تدارک و برگزار کرده است اما برای اولین بار به شکل جدی وارد این فضا شد و تلاش شد که این جشنواره متناسب با استانداردها برگزار شود.

وی با بیان اینکه مراحل اعلام فراخوان و ثبت نام در جشنواره از بهمن ماه سال گذشته آغاز گردید، ابراز داشت: ۲۲ تور عکاسی در همین زمینه برگزار گردید و در نهایت بیش از ۱۱۰۰ اثر توسط ۲۳۰ هنرمند به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد ۳۴ تک عکس و ۷ مجموعه عکس مجوز شرکت در نمایشگاه را دریافت کردند.

مدیر روابط عمومی شهرداری شیراز گفت: سعی بر این شد که آثار ارسالی در سلامت کامل داوری شود که در این راستا بیش از ۴۲ نفر ساعت بر روی آثار، کار کارشناسی انجام شد.

مظاهری زاده با بیان اینکه شیراز قابلیت برگزاری جشنواره های عکس در سطح ملی و بین المللی دارد، گفت: امیدواریم با حمایت های شورای اسلامی شهر و شهرداری این کار در سال های آتی با کیفیت تر و بهتر ادامه یابد.

*نفرات برتر اولین جشنواره عکس “شیراز امروز

در پایان این مراسم رئیس هیئت داوران بیانیه پایانی این جشنواره را قرائت کرد.

دکتر عباس زارع خلیلی اعلام کرد: در بخش اصلی با محوریت عمران و پیشرفت شهری شامل پروژه های عمرانی در حال بهره برداری و پروژه های عمرانی در دست اجرا، آثار محمد رضا امید آقایی، بهزاد اشکر و طاهره رخ بخش به ترتیب اول تا سوم شدند و آریا خبیر و نیما دانشور شایسته تقدیر شناخته شدند.

وی افزود: در بخش جنبی این جشنواره با محوریت فرهنگ شهروندی شامل زشت و زیبای شهر شیراز بعنوان یک شهر ایده آل برای شهروندان (در حوزه های ترافیک، پسماند، حقوق شهروندی، حفظ اموال عمومی، رعایت حقوق همسایه) و شهروند نمونه از منظر شهروندان نیز آثار مهدی هنرجویان، علیرضا عباسی و محمدرضا امیدآقایی موفق به کسب شایسته تقدیر گردیدند.

گفتنی است مهگان فرهنگ، سکینه رضایی و اشکان پردل مرحله اولیه و دکتر عباس زارع خلیلی، سجاد آورند و سعیده رحمن ستایش مرحله پایانی این جشنواره را داوری کردند.

*قابل ذکر است پس از این مراسم نمایشگاه آثار جشنواره عکس «شیراز امروز» با حضور مسئولین در نگارخانه بوستان بعثت برای بازدید عموم افتتاح و در طول ایام برگزاری نمایشگاه، دو کارگروه آموزشی، برپا شد.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده