iqe-quran9

ستاد برگزاری بیست سومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ضمن ارج نهادن به تلاش‌های شایسته هنرمندان و با هدف توسعه و تعمیق فعالیت‌های قرآنی و دینی و توجه به مفهوم «اخلاق و معنویت» از هنرمندان عکاس دعوت می‌نماید برای شرکت در مسابقه ی عکس این نمایشگاه آثار خود را با توجه به موضوع مسابقه تا پایان وقت اداری بیستم خرداد ماه به دبیرخانه نمایشگاه ارسال دارند.

به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز ، حسن غفاری دبیر بخش عکس بیست سومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با بیان این مطلب گفت: با توجه به اینکه موضوع مسابقه هنرهای قرآنی٬ میراث معنوی و فرهنگی است عکاسان، محورهای اخلاق ومعنویت و مفاهیم قرآنی را درزندگی روزمره مردم٬ آیین‌ها و مراسم مذهبی مانند اعیاد٬ سوگواری‌ها٬ جشن‌ها و نیایش‌ها و نیز فرهنگ عامه مردم را  مدنظر قرار داده و همچنین به فضاها و معماری اسلامی بپردازند به طوری که در عکس‌های آنان صفات قرآنی نمود داشته باشد.

افشین شاهرودی از داوران مسابقه درباره نمود آثار قرآنی در عکس اظهار داشت که ملاک و هدف حضور بصری موضوع در عکس نیست و فقط کافیست مفاهیم و فرهنگ از نظر عکاس درک و در عکس نمود پیدا کند. جاسم غصبانپور یکی دیگر از  داوران در این باره بیان نمود هر آنچه را که تجلی و نور قرآن در آن دیده شود را می توان عکس قرآنی دانست و از نظر  مسعود زنده روح از دیگر داوران این بخش دو نگاه وجود دارد که یکی استفاده از نمادهای قرآنی و دیگر عکسی که تفکر و دیدگاههای عکاس را در آثار قرآنی به نمایش بکشد و از نظر وی دیدگاه دوم جذابتر است و باید عکسها به این سمت و سو سوق پیدا کنند.

غفاری شرایط و مقررات مسابقه را اینگونه بیان کرد: شرکت در این مسابقه برای تمام عکاسان آزاد است.
شرکت‌کنندگان می توانند حداکثر پنج عکس به صورت تک عکس به دبیرخانه نمایشگاه ارسال کنند که تاکنون در نمایشگاه‌های دورهای قرآن کریم عرضه نکرده باشند.عکس به دو گونه عینیت گرا و مستند گرا  و بدون دخل و تصرف و یا عکاس مجاز به هرگونه دخل و تصرف و پردازش در عکس می باشد. و نهایتاً به تمامی هنرمندانی که آثار آنها در نمایشگاه راه پیدا کند گواهی شرکت و یک نسخه کتاب نمایشگاه اهدا خواهد شد. شرکت‌کنندگان پس از ثبت‌نام در سایتwww.artquran.com[1]  فایل آثار خود را، بارگذاری یا به پست الکترونیک این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید[2]  ، این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید[3]  ارسال نمایند.

در پایان دبیر بخش عکس بیست و سومین نمایشگاه قرآن کریم افزود: ۴۰ عکس از بهترین عکس ها به نمایش گذاشته خواهد شد و به نفرات برتر جوایز نفسی به شرح زیر اهدا خواهد شد. نفر اول ۴ سکه بهار آزادی،نفر دوم ۳ سکه بهار آزادی و نفر سوم دو سکه بهار آزادی.

References

  1. ^www.artquran.com (www.artquran.com)
  2. ^Google Account: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید (accounts.google.com)
  3. ^این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید (zoomnews.ir)

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده