نمایشگاه عکاسان حامی محیط زیست عصر دیروز با حضور جمعی از مسولان و فعالان حوزه محیط زیست در ایستگاه متروی ولیعصر(عج) افتتاح شد.

به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، محمد حسین بازگیر معاون اداره کل و رییس محیط زیست تهران در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که ۱۷ تا ۲۶ خرداد ماه همزمان با هفته جهانی حفاظت از محیط زیست، برگزار شده است، گفت: این هفته همه ساله به همت دوستداران محیط زیست گرامی داشته می شود، امسال هم با شعار «هفت میلیارد رویا و تنها یک سیاره» برنامه های مختلفی برگزار می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه هفته محیط زیست فرصتی برای بهتر شناختن پیرامون زندگی ما است، افزود: مسائل زیست محیطی دارای اهمیت بالایی هستند اما در جریان امور زندگی بعضا آن را فراموش می کنیم یا کمتر به آن می پردازیم لذا  الویت ما در حفاظت از محیط زیست ارتقای فرهنگ، آشنایی با مفاهیم زیست محیطی و حفاظت از آنها است.

معاون اداره کل و رییس محیط زیست تهران یکی از بهترین راههای فرهنگ سازی را استفاده از ظرفیتهای هنری دانست و خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه نگاه زیبای هنرمندان را به یاری طلبیدیم تا با هنر عکس و عکاسی به سادگی هرچه تمامتر و با زیبایی کامل پیام رسانهای خوبی برای حفظ محیط زیست باشند.

بازگیر با بیان اینکه ایستگاه های مترو یکی از پایگاه های مردمی و مراکز اجتماعی است، تصریح کرد: افراد مختلف با سلایق، سطح سواد و میزان دانش و تجربه متفاوت از مترو استفاده می کنند بنابراین برگزاری چنین نمایشگاهی فرصت خوبی است تا اهمیت و تنوع زیستی را به عنوان شریان زندگی با مردم در میان بگذاریم.

وی در پایان از زحمات مسئولان مترو در خصوص حمل ونقل عمومی و حفظ محیط زیست در ایستگاه ها و فرهنگ سازی های انجام شده قدردانی کرد.

همکاری مشترک مترو و سازمان محیط زیست

دکتر ابتهاج مشاور رییس سازمان محیط زیست هم در مراسم افتتاح نمایشگاه عکاسان حامی محیط زیست گفت: روزانه مسافران فراوانی توسط مترو جابجا می شوند و این موضوع باعث شده تا ایستگاه های مترو فضای مناسبی برای فرهنگسازی و آموزش ضرورت نگهبانی از محیط زیست باشد. از این رو در تلاشیم تا با همکاری شرکت بهره برداری مترو تهران این مورد را محقق کنیم.

وی ادامه داد: برای برگزاری این نمایشگاه از عکاسان حامی محیط زیست استفاده کردیم آنها جلوه های زیبای طبیعت را ضبط کردند و امیدوارم که همکاری سازمان محیط زیست و شرکت بهره برداری مترو تهران مستمر باشد.

ابتهاج خاطرنشان کرد: مترو بهترین مکان برای جلب توجه تمام اقشار جامعه به مقوله محیط زیست است.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده