به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز ،  داوران بخش عکس نمایشگاه قرآن نظراتی را درباره عکس قرآن ارائه کرده اند که از جمله جاسم غصبانپور معتقد است: هر آنچه که تجلی و نور قرآن در آن دیده شود، عکس قرآنی است و مسعود زنده روح نیز دو نگاه در این زمینه دارد.

زنده روح دیگر داور این بخش می گوید: در این زمینه دو نگاه وجود دارد که یکی استفاده از نمادهای قرآنی است و دیگر عکسی که تفکر و دیدگاه های عکاس را در آثار قرآنی به نمایش بکشد و معتقدم دیدگاه دوم جذابتر است و باید عکس ها به این سمت و سو سوق پیدا کنند.

براساس گزارش ستاد برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، حسن غفاری دبیر بخش عکس این دوره نمایشگاه گفت: ستاد نمایشگاه قرآن ضمن ارج نهادن به تلاش های شایسته هنرمندان و با هدف توسعه و تعمیق فعالیت های قرآنی و دینی و توجه به مفهوم «اخلاق و معنویت» از هنرمندان عکاس دعوت می نماید تا برای شرکت در مسابقه عکس این نمایشگاه آثار خود را با توجه به موضوع مسابقه تا پس فردا (۲۰ خرداد ماه) به دبیرخانه نمایشگاه ارسال دارند.

وی افزود: با توجه به اینکه موضوع مسابقه هنرهای قرآنی٬ میراث معنوی و فرهنگی است بنابر این عکاسان، محورهای اخلاق، معنویت و مفاهیم قرآنی را در زندگی روزمره مردم٬ آیین ها و مراسم مذهبی مانند اعیاد٬ سوگواری ٬ جشن و نیایش ها و نیز فرهنگ عامه مردم را مدنظر قرار داده و همچنین به فضاها و معماری اسلامی بپردازند به طوری که در عکس های آنان صفات قرآنی نمود داشته باشد.

افشین شاهرودی یکی دیگر از داوران مسابقه درباره نمود آثار قرآنی در عکس گفت: ملاک و هدف در این مسابقه حضور بصری موضوع در عکس نیست و فقط کافی است مفاهیم و فرهنگ از نظر عکاس درک شود و در عکس نمود پیدا کند.

غفاری درباره شرایط و مقررات مسابقه گفت: شرکت کنندگان می توانند حداکثر پنج عکس به صورت تک عکس به دبیرخانه نمایشگاه ارسال کنند مشروط بر این که در نمایشگاه های قبلی قرآن کریم عرضه نکرده باشند.

وی افزود: عکس های هنرمندان می تواند به دو گونه عینیت گرا و مستندگرا و بدون دخل و تصرف و یا این که عکاس مجاز به هرگونه دخل و تصرف و پردازش در عکس باشد و نهایتاً به تمامی هنرمندانی که آثار آنها در نمایشگاه راه پیدا کند، گواهی شرکت و یک نسخه کتاب نمایشگاه اهدا خواهد شد.

دبیر بخش عکس نمایشگاه قرآن از هنرمندان خواست تا پس از ثبت نام در بخش هنری نمایشگاه به نشانی artquran.com فایل آثار خود را بارگذاری کرده و یا به پست الکترونیک artquran114@ gmail.com یا این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایند.

غفاری اضافه کرد: از میان عکس های ارسال شده ۴۰ عکس به عنوان بهترین عکس ها به نمایش گذاشته خواهد شد و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴، ۳ و ۲ سکه بهار آزادی اهدا خواهد شد.

مسابقه عکاسی در نمایشگاه قرآن به همت بخش هنری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن برگزار خواهد شد و نمایشگاه قرآن نیز که به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری شهرداری تهران از ابتدای ماه مبارک رمضان به مدت یک ماه در محوطه عباس آباد شامل باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب برگزار می شود.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده