13940216000229_PhotoA

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان از برگزاری جشنواره عکس یک روز خوب با دوربین‌های تلفن همراه در روز چهارشنبه ۲۰ خرداد ماه خبر داد.

سعید صفوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان از برگزاری نخستین جشنواره عکس یک روز خوب با دوربین‌های تلفن همراه در زنجان خبر داد و اظهار داشت: این جشنواره همزمان با رونمایی از طرح بزرگ سبزه‌میدان برگزار می‌شود.

وی به رشد چشم‌گیر و پیشر‌فت‌های تکنولوژی گوشی‌های همراه و افزایش کاربردهای این رسانه در میان کاربران اشاره کرد و افزود: معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان رویکرد‌های مثبت این ابزار مهم را در جامعه از طریق برپایی جشنواره عکس همزمان با افتتاح طرح سبزه‌میدان نهادینه می‌کند.

معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان تصریح کرد: فراخوان جشنواره عکس یک روز خوب با موضوعاتی همچون ارائه منظر و دیدی نو  و خلاقیت در ثبت تصویر از جاذبه های شهر زنجان برگزار می‌شود.

وی اماکن مذهبی شهر (مساجد، زیارت‌گاه‌ها، سقاخانه‌ها و…)، معماری شهری (پارک‌ها و مناظر طبیعی، میادین، معابر و…)، خانواده (آداب و رسوم، اعتقادات و…)، آیین مهرورزی (کمک به سالمندان‌، امدادگری و…)، آیین شهروندی (زباله، پل عابر پیاده، خط عابر پیاده، علائم رانندگی و…)، رویکردهای فرهنگی (پوشش، فرهنگ مطالعه‌ی کتاب، کتاب‌‎خوانی و…) ۶ محور منتخب برای برگزاری جشنواره عکس یک روز خوب اعلام کرد.

صفوی ارائه منظر و دیدی نو  و خلاقیت در ثبت تصویر از جاذبه‌های شهری شهر زنجان، عدم ویرایش بیش از حد مجاز عکس‌ها با فتوشاپ و سایر ویرایشگرهای عکس، عدم پذیرش عکس‌های ارسالی با دوربین‌های حرفه‌ای از شرایط لازم برای حضور عکس در جشنواره اعلام کرد و افزود: هیچ محدودیتی در انتخاب تکنیک عکاسی وجود ندارد بلکه مهم این است که با موضوع مسابقه مرتبط باشد.

وی با بیان اینکه حجم عکس‌ها نباید بیش از یک مگابایت باشد، ابراز داشت: داشتن قاب دور عکس و متن روی عکس و آرم از شرایط لازم برای شرکت عکس در مسابقه به شمار می‌رود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان تاکید کرد: آثاری در مسابقه جشنواره عکس یک روز خوب شرکت داده می شوند که با موازین شرعی و عرفی کشور همخوانی داشته باشند.

وی با بیان اینکه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان اجازه استفاده از همه عکس‌های ارسالی را در صورت صلاحدید، در حوزه‌های تبلیغاتی و اطلا‌ع‌رسانی دارد، ادامه داد: آثار دریافتی پس از مهلت اعلام شده به هیچ وجه در مسابقه شرکت داده نمی‌شود.

صفوی افزود: همچنین آثار برگزیده جشنواره عکس یک روز خوب در پایگاه‌های اینترنتی شهرداری زنجان در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

وی مهلت ارسال عکس‌ها را به جشنواره عکس یک روز خوب تا پایان وقت اداری روز شنبه ۲۳ خرداد ماه اعلام کرد و گفت: علاقمندان می‌توانند حداکثر پنج اثر را به همراه نام و نام خانوادگی، مکان و زمان دقیق تصویر گرفته شده و شماره تماس به آدرس ایمیلاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان زمان برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره عکس یک روز خوب را بعد از ظهر روز یکشنبه ۲۴ خرداد ماه ساعت ۶ عصر در فضای باز کارخانه کبریت زنجان واقع در خیابان صفا مطرح کرد.

وی به حضور عکاسان به نام در هیئت داوری جشنواره عکس یک روز خوب اشاره کرد و ابراز داشت: حمید رضا بازرگانی، علی سامعی، ناصر محمدی این جشنواره را داوری می‌کنند.

صفوی با تاکید بر ارائه جایزه ۲ میلیون ریالی به ۱۰ برنده جشنواره عکس یک روز خوب خاطرنشان کرد: علاقمندان می‌توانند برای تکمیل اطلاعات خود به آدرس ایمیل  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مراجعه کرده و یا با شماره ۳۳۳۶۳۹۰۲-۰۲۴ تماس بگیرند.

وی همایش ملی نماز با هدف پیشگیری از آسیب‌های روانی و اجتماعی را از دیگر برنامه‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان عنوان کرد و گفت: نماز و بهزیستی روانی، تاثیر نماز در تحکیم و تقویت بنیان خانواده، نقش نماز و مسجد در پیشگیری از انحرافات اجتماعی، تاثیر نماز در بهبود رفتار و سلامت سازمانی، نقش نماز در پیشگیری از گسترش استفاده نامطلوب از رسانه‌های مدرن، نماز و تهذیب نفس و کسب فضائل اخلاقی و عرفانی، نماز و تربیت کودکان و نوجوانان، نقش نماز جماعت در وحدت بخشی و انسجام اجتماعی، نماز و ارتقای احساس امنیت فردی و اجتماعی، نماز و فعالیت اقتصادی سالم و نقش نماز در افزایش سرمایه اجتماعی از موضوعات اعلامی برای برگزاری این همایش است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان ادامه داد: این همایش برای روز ۱۹ آبان برنامه‌ریزی شده است.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده