Cotton Coulson

عکس آنلاین[1]: کاتِن کولسن چند روز پیش در جریان یکی از اردوهای آموزشی نشنال جئوگرافیک در سن ۶۰ سالگی درگذشت.

کولسن به عنوان یک مدرس در تور ۱۷ روزه ای که نشنال جئوگرافیک به عنوان یک کارگاه آموزشی در شمال نروژ ترتیب داده بود شرکت داشت. بر اساس گزارشات او به نفری که همراه او قصد شیرجه را داشت درباره ی خطر پیش رو هشدار داده بود. اما کار از کار گذشته بود و زمانی که همراهش او را به سطح آب آورد با تلاش غریق نجات و انجام عمل احیا، قلب او به تپش نیفتاد و کولسن در بیمارستانی در شهر ترومسو در نروژ درگذشت.

داگ منوز، عکاس، که از دوستان نزدیک کولسن و همسرش سیس بریمبرگ، عکاس سابق نشنال جئوگرافیک، بود می گوید: «ما همه از هم پاشیده ایم. دردآور است که دیگر او در کنار ما نیست.»

یکی از سخنگویان نشنال جئوگرافیک اعلان داشت که انتشارات این سازمان به زودی یادنامه ای را در باب او چاپ خواهد کرد.

کولسن از سال ۱۹۷۵ پس از فارغ التحصیل شدن از مدرسه ی فیلم دانشگاه نیویورک شروع به همکاری با نشنال جئوگرافیک کرد. او به عنوان عکاس بیش از ده ها پروژه را برای این مجله انجام داد. حدود سال ۱۹۸۷ به عنوان مدیر بخش عکاسی در US News & World Report مشغول به فعالیت شد و چند سال بعد در نشریه ی The Baltimore Sun نیز به عنوان مدیر گروه عکاسی پذیرفته شد.

در اوایل دهه ی ۹۰ کولسن دوباره به سانفرانسیسکو بازگشت. حدود یک دهه ی پیش بود که او و بریمبرگ به کپنهاگن نقل مکان کردند و یک استودیو با نام Keenpress را دایر کردند. آنها عکس ها و فیلم هایی در موضوعات سفر، مسائل آب و هوا، محیط زیست و دیگر موضوعات مورد نظر رسانه های مختلف را تولید کردند.

References

  1. ^عکس آنلاین (aksonline.ir)
SONY DSC

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده