کتاب «عشق و جنگ» که شامل مجموعه‌ای از شعرهای دیداری افشین شاهرودی است به تازگی منتشر شده و فردا سه شنبه ۱۲ خرداد در خانه هنرمندان ایران رونمایی می‌شود.

به گزارش  مهر، همراه این کتاب همراه با لوح فشرده تصویری و صدای شاعر منتشر شده است. «عشق و جنگ» اولین کتابی است که از مجموعه سپهر شعر توسط انتشارات بامداد نو منتشر می شود.

این مجموعه، دو دفتر شعر دارد که دفتر اول، «عشق» و دفتر دوم «جنگ» نام دارد. عناوین اشعار دفتر اول، به این ترتیب است:

در دوستی تو، یک گله آهوی رام، صورتم شسته می شود، در این بعد از ظهر خط خطی، خواب دیدم بیدارم، ما روی دریا صبحانه می خوردیم، امشب زیر آن درخت توت، در خواب های من، آن گیاه لاغر را، در اتفاق سیاسی چشم هایت، می گفت، بی ابرهای تو، در گفتگوی ما، صدایت می کنم، خواب دیدم درختی از شانه هایم، خواب دیدم در پاییزی عاشقانه، نمی دانم جنون آبی ست، در باغ نارنجی پیراهن بهاری ات، من به هوای سیب، پیاده رو راهش را، خواب دیدم در ابرها شنا می کنم، خواب دیدم از چهار سو باد می وزد، من دوستی داشتم، ابرای از بالاسر خانه می گذرد، تو پای درخت من نشسته بودی، در آسمان دیشب من، من پاسخی برای چشم های دیوانه ات ندارم، باغچه ای از پیراهنت در آوردی، دیشب تا صبح، دوستی تو، با چمدانی قرمز.

عناوین شعرهای دفتر جنگ نیز به این ترتیب است:

امروز یک زیبایی وحشتناک اتفاق افتاد، آن وقت من یک معنای تازه کشف کردم، امروز شهر یه وری شد، مردم داد می زدند، دیشب خواب دیدم، دیروز چاه گرفته بود، در باغچه ی ما گلی متولد شده است، پدرم می گوید ما روزهای سختی داریم، امروز ماه به سربازی رفت، امروز جنگ شد، پدرم علامت محاسبه ای را…، توجه! توجه!، امروز آسمان هم جیره بندی شد، امروز وضعیت باغچه زرد بود، امروز هم نبرد ادامه داشت، امروز هواپیمایی، دیشب باز، چند نقطه ی سیاه، امروز آسمان پر بود از گنجشک، امروز باز هواپیما، دیروز پسر همسایه، پسر آقای لطفی، پسر همسایه امروز، دیگر تمام میوه ها باریده اند، جنگ تمام شد، خواب دیدم پشت همین پنجره، فردا روز شصت و هفتم پاییزه است، امسال ما هم در انتخابات شرکت کردیم، از مادرم پرسیدم، آن روز هوا مجانی بود.

افشین شاهرودی متولد سال ۱۳۲۹ در دامغان و فارغ التحصیل رشته گرافیک از دانشگاه هنر تهران است. او ابتدا با شعر شروع کرد و سپس کار هنری را با عکاسی ادامه داد. از شاهرودی اشعار مختلفی در مطبوعات به چاپ رسید و ۱۰ کتاب که ۵ عنوان از آن ها در حوزه شعر و ۵ عنوان دیگر در حوزه عکاسی بودند، به چاپ رساند. شاهرودی را بیشتر به واسطه اشعارش می شناسند اما در میان شعردوستان نیز طرفدارانی دارد. «عشق و جنگ» تازه ترین دفترشعر اوست.

در ادامه یکی از اشعار این کتاب را می خوانیم:

امروز
یک زیبایی وحشتناک اتفاق افتاد
پروانه ای به دیدن باغچه آمده بود
و ماه
داشت گوزن ها را تماشا میکرد

ناگهان
پروانه آتش گرفت
هرچه فکر می کنم نمی فهمم
چرا آتش گرفتن پروانه زیباست!؟

این کتاب با ۷۶ صفحه مصور، شمارگان هزار و ۶۵۰ نسخه و قیمت ۱۲ هزار تومان منتشر شده است.

مراسم رونمایی از این کتاب فردا، سه شنبه ۱۲ خرداد از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان آیت الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی پارک هنر برگزار می شود.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده