جمعه اول خرداد نمایشگاه عکس‌های صمد قربانزاده با عنوان «موقعیت منجمد» در گالری محسن گشایش می‌یابد.

در بخشی از متن نوشته شده برای کاتالوگ نمایشگاه به قلم علیرضا میرزایی آمده است: «عنصری که  نقش وحدت دهنده‌ی آخرین مجموعه صمد قربان زاده را به دوش می کشد دودی است که در دوردست‌های قاب عکاس خودنمایی می‌کند . دودی از آتشی برافروخته که به مثابه مازاد و ته مانده ی یک فاجعه‌ی رخ داده عمل می‌کند . فاجعه‌ای در حال رخ دادن است اما در دوردستها. ما از ابعاد، شدت، میزان وچرایی آن بی اطلاعیم. عکاس ترجیح داده است برای کم کردن شدت هراسِ آن، خودِ رخداد را از چشم بینندگان و اشخاص درون عکس پنهان کند. آنچه مانده است پسماند فاجعه است که در نقش مازادی تهدید کننده هم خود فاجعه را گوشزد میکند و هم نظم نمادینِ سست و لرزانی را که هر لحظه در حال فروریختن است. در روزگاری که بیش از هرزمان دیگری خشونت نه در خدمت و استقرار امر نمادین که حاصل بازگشتی رادیکال به روزگار پیشازبانی است، واکنش ما به بریدن سرها، به تیرباران زنان و کودکان و نمایش جنگ افزارهای بین قارهای بیش از آه یا تاسفی نمادین نمی‌ارزد، مجموعه صمد قربان زاده سعی در نمایشی بی‌کم و کاست از  آرامش قبل و بعد از طوفان را دارد. طوفانی که هر آن در پشت دیوارهای نمادین سرخوشانه منتظر شمارش معکوس مانده است.»

در این نمایشگاه ۱۵ عکس که به شیوه فتومونتاژتولید شده، به روش چاپ شیمیایی روی کاغذ عکس و در ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ سانتی متر برای نمایش آماده شده است.

گشایش: جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۴ تا ۹ شب
روزهای بازدید: ۱ تا ۶ خرداد ۱۳۹۴
ساعات بازدید: ۲ تا ۹ شب
گالری محسن: تهران – خیابان ظفر – کوچه ناجی – خیابان فرزان – خیابان نوربخش – بلوار مینا – پلاک ۴۲

Poster-Samad-Ghorbanzadeh

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده