عکس آنلاین[1]/مصطفی ملکی: مدتی پیش سایت www.streethunters.net از کاربرانش درخواست کرده بود تا ۲۰ عکاس معاصر و تاثیرگذار خیابانی را معرفی کنند. آنچه حاصل شد ۲۰ عکاس زیر هستند:

Rui Palha: او عکاسی از پرتغال است و فعالیت خود را در این زمینه از سال ۱۹۶۷ آغاز کرده است. طی این چند دهه توانسته اندکی هم جوایز بین المللی را از آنِ خود کند. (وبسایت[2])

Manish Khattry: عکاسی خیابانی از هند است. بعد از مدت ها جست و جو و تحقیق بالاخره تصور می کنیم که مکان فعلی اش در واراناسیِ هندوستان باشد. البته او عکاسی تجاری نیز هست و با یک موسسه ی تبلیغاتی همکاری می کند.(صفحه فیسبوک)[3]

Thomas Leuthard: توماس یکی از شناخته شده ترین عکاسان خیابانی ست. او اهل سوییس است. توماس در زمینه ی عکاسی بسیار فعال است؛ از شبکه ی یوتیوبش گرفته تا کارگاه های آموزش و کلاس های آنلاینی که برگزار می کند. اما او تنها و تنها در عکاسی خیابانی فعالیت می کند و همه ی تلاشش نیز در این است که بتواند آن را به درستی به علاقه مندان آموزش دهد. (وبسایت[4])

Eric Kim: اهل کالیفرنیا و شناخته شده به سبب کارگاه های آموزشی اش در باب عکاسی خیابانی. او بر سهیم کردن داشته ها و اندوخته هایش با دیگران اصرار می ورزد و از سویی نیز اعتقاد دارد که در عکاسی خیابانی هیچ انتهایی نیست و انسان دائم در حال یادگیری ست. (وبسایت[5])

Vineet Vohra: او اهل دهلی ست. وینِت به همراه برادرش روهیت مجله ی Art Photo Feature را به وجود آوردند و تنها هدف شان معرفی استعدادهای جدید بود. (شبکه اجتماعی۵۰۰px[6])

Rohit Vohra: همانطور که گفته شد برادر وینت است و به نوعی در همه ی زمینه ها با یکدیگر همکار هستند. (وبسایت[7])

Bernd Schaefers: یک عکاس خیابانی از آلمان که فقط و فقط به صورت سیاه و سفید عکاسی می کند. الهام بخشان او در این زمینه را می توان خالیک الله، رینتزی رویتز و بسیاری دیگر دانست. (فلیکر[8])

Marius Vieth: او نیز اهل آلمان است. اما اکنون ساکن آمستردام است. او پدید آورنده ی مجله ی NEOPRIME است و تا کنون ۲۱ جایزه ی بین المللی را از آنِ خود کرده است. (وبسایت[9])

Bruce Gilden: و بالاخره عکاسی از نیویورک. او به نوعی در زمینه ی عکاسی خیابانی الهام بخش هزاران عکاس در سرتاسر دنیا بوده است. او را به این می شناسند که چهره ها و حالات را از نزدیکترین فاصله ی ممکن فراچنگ می آورد. با جستجوی نام او در اینترنت می بینیم که مستندهای متعددی هم از او ساخته شده است. شاید بروس را بتوان یکی از بزرگانِ معاصر عکاسی خیابانی دانست. (وبسایت[10])

Nicholas Goodden: او یک عکاس خیابانی ساکن لندن است و پدیدآورنده ی «اجتماع عکاسی خیابانی لندن». (وبسایت[11])

Alex Webb: الکس اهل سانفرانسیسکو است. او استاد ترکیب بندی ست با فهمی باور نکردنی از رنگ که می تواند دنیا را چنان آهسته و کند ببیند که  گویی هیچ کسی غیر از او نمی تواند چنین باشد. (وبسایت[12])

Tatsuo Suzuki: عکاسی ژاپنی و ساکن توکیو است. از سال ۲۰۰۸ تبدیل به یکی از فعال ترین عکاسان خیابانی شده است. سبک او را شاید بتوان در عکس های سیاه و سفید و فاصله های نزدیک جستجو کرد. به روشنی همه می دانند که او تحت تاثیر عکاس دیگر ژاپنی «دایدو موریاما» است. (وبسایت[13])

Kevin “Shakes” O’Meara: کوین عکاسی مستند/خیابانی ست که در ایالات متحده ساکن است و یکی از اعضای اجتماع«اِلِفِنت گان» است. او عکاسی بی پرواست و از گرفتن عکس از افراد چه در لحظات هیجان انگیز باشند و چه وخیم پروایی ندارد. (الفنت گان[14])

Kevin Horn: کوین یک فیلمبردار و عکاس خیابانی از سنت پاول است. او علاقه ی عجیبی به پس زمینه ها دارد و سعی می کند بیشتر بر روی آنها فوکوس کند تا سوژه هایش. به همین دلیل است که در بسیاری از کارهای او چهره ی افراد واضح نیست. (وبسایت[15])

Valerie Jardin: یک زن فرانسوی و عکاس که ساکن مینیسوتا در ایالات متحده است. او بسیار فعال است و علاقه ی خاصی به نوع بشر و محیط پیرامون آن دارد. (وبسایت[16])

Trent Parke: یک عکاس خیابانی دیگر اینبار اما از استرالیا و شهر آدلاید. او تا کنون ۶ کتاب را به چاپ رسانده است. او جوایز متعددی را از آنِ خود کرده که مهمترین شان را شاید بتوان World Press Photo Award نامید. (مگنوم[17])

Tavepong Pratoomwong: عکاسی خیابانی از تایلند. او در فستیوال های متعددی شرکت کرده است و مهمترین آنها کسب مقام اول در فستیوال عکاسی خیابانی میامی ۲۰۱۴ است. همچنین می توان به چاپ آثار او در مجله ای همچون National Geographic اشاره کرد. (فلیکر[18])

Chuck Jines: چاک اهل ایالات متحده و ساکن شیکاگو است. او علاوه بر پوشش خیابان ها به پوشش خبرها و رویدادها نیز می پردازد. سبکی که او معرفی می کندGritStreet Photography نامیده می شود که تلفیقی از عکاسی مستند، فتوژورنالیسم و عکاسی خیابانی با کنتراست بالا و احساس و نگاهی سیاه و سفید است. (وبسایت[19])

Martin U. Waltz: مارتین از برلین است و به خاطر پرتره های حرفه ایش مشهور است. اگر چه مارتین را با رنگ های عجیب و غریب در عکس هایش می شناسند، اما امضای آثارش بی شک عکس های سفید با کنتراست بالاست. (وبسایت[20])

Zack Arias: یک عکاس خیابانی و تاثیرگذار و بسیار فعال با نام زاک اِرایِس از آتلانتا. او همه نوع فعالیتی را در زمینه ی عکاسی انجام داده است؛ از چاپ کتاب گرفته تا کارگاه های آموزشی در  ایالات متحده، مالزی، انگلستان، امارات، کوبا و غیره. (وبسایت[21])

References

 1. ^عکس آنلاین (aksonline.ir)
 2. ^وبسایت (www.ruipalha.com)
 3. ^(صفحه فیسبوک) (www.facebook.com)
 4. ^وبسایت (thomas.leuthard.photography)
 5. ^وبسایت (erickimphotography.com)
 6. ^شبکه اجتماعی۵۰۰px (500px.com)
 7. ^وبسایت (www.rohitvohra.com)
 8. ^فلیکر (www.flickr.com)
 9. ^وبسایت (www.mariusvieth.com)
 10. ^وبسایت (www.brucegilden.com)
 11. ^وبسایت (www.nicholasgooddenphotography.co.uk)
 12. ^وبسایت (www.webbnorriswebb.co)
 13. ^وبسایت (justatoy.pixu.com)
 14. ^الفنت گان (www.750grain.com)
 15. ^وبسایت (kevinhornography.com)
 16. ^وبسایت (valeriejardinphotography.com)
 17. ^مگنوم (www.magnumphotos.com)
 18. ^فلیکر (www.flickr.com)
 19. ^وبسایت (www.chuckjines.com)
 20. ^وبسایت (streetberlin.net)
 21. ^وبسایت (beam.zackarias.com)
The-20-Influential-Street-Photographers-2015-700x455

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده