عکس آنلاین/مصطفی ملکی: شرکت کنون لنز EF 50mm F1.8 STM خود را معرفی کرده است که از یک موتور استِپِر استفاده می کند و نسبت به مدل Mark ll عکس العمل سریع‌تر و فوکوس خودکار بهتری دارد. همچنین دریچه‌ی دیافراگمی مدور و هفت تیغه دارد و حداقل فاصله‌ی کانونی آن ۳۵ سانتی متر است. طول این لنز تنها ۳۹ میلیمتر و وزنش ۱۶۰ گرم است.

دهانه ی دیافراگمی با حداکثر f/1.8 به شما کنترل بی‌نظیری را بر روی عمق میدان می‌دهد.  همچنین آزادی خلاقانه‌ای را به شما می دهد تا بر روی شی یا هدف مورد نظرتان فوکوس کنید و مابقی قاب را به نرمی محو کنید که همین باعث می‌شود تا نگاه بیننده را به سوی نقطه‌ای که می‌خواهید سریعاً جلب کنید. به علاوه، دهانه‌ی دیافراگم اجازه می‌دهد تا نور بیشتری به درون لنز وارد شود، یعنی شما به راحتی می توانید در موقعیت های تاریک عکاسی کنید.

این لنز با طول کانونی ۵۰ میلیمتریِ ثابتِ خود نتیجه‌ای با کیفیت بسیار عالی، وضوح و کنتراستی کاملاً مشهود و تقویت شده را به شما می دهد. در مقایسه با APS-C EOS DSLR این لنز برای گرفتن پرتره ایده‌آل به نظر می رسد. همچنین این لنز را می‌توان به عنوان یک لنز استاندارد روزمره و مفید برای DSLR‌های فول فریم در نظر گرفت. این لنز برای عکاسی از زوایه‌ی مخالف سوژه با یک پرسپکتیو طبیعی بسیار عالی به نظر می رسد.

به علاوه حلقه ی کانونی دستی این لنز به شما در اشراف بر روی ناحیه‌ی مورد نظری که می خواهید در عکس یا فیلم تان بر روی آن فوکوس کنید آزادی فوق العاده ای را می دهد. ویژگی‌های کلیدی این لنز به طور خلاصه عبارتند از:

  • یک لنز بی نظیر برای گرفتن پرتره
  • فوکوس بی صدا و سریع
  • عالی و کم نظیر در موقعیت های با نور بسیار پایین
  • کیفیت تصویری بسیار واضح و مشهود
  • طراحی کامپکت و آسان برای حمل و نقل
EF-50mm-f1.8-STM_Slant_without_cap

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده