انجمن بین المللی علمی (IAFOR)[1] مفتخر به اعلام آغاز به کار اولین سالیانه‌ی جایزه‌ی عکس مستند IAFOR است.

این جایزه‌ی جدید در صدد ترویج و کمک به رشد و توسعه‌ی حرفه‌ای عکاسان مستند در حال ظهور و عکاسان خبری می باشد.

این جایزه توسط انجمن علمی بین المللی (IAFOR) حمایت شده است و توانایی ایجاد جایزه فیلم مستند (IAFOR)[2] را داشته که در حال حاضر چهارمین سال برگزاری آن است. با اقدامات با ارزش IAFOR، مستند تاریخچه‌ای غنی از افشای حقایق، داستان گویی، بالا بردن سطح آگاهی ها و ایجاد بحث و گفتگو را داراست.

این جایزه توسط هیئتی از متخصصان برجسته در زمینه عکاسی مستند و خبری از جمله پل لاو، سیمون نورفولک و اما بوکت داوری خواهد شد. داوران برای تاکید بر کیفیت رقابت، خواهان دیدن کارهای اصلی از سراسر جهان هستند. هیچگونه پیش داوری و جهت گیری بر اساس ارزش تولیدات و یا بودجه وجود ندارد.

برای حمایت از استعدادهای آینده هیچگونه هزینه‌ی شرکت در رقابت وجود ندارد.

اسامی برندگان در تابستان امسال (۱۶-۱۳ جولای ۲۰۱۵) در کنفرانس اروپایی هنر و علوم انسانی[3]، در برایتون انگلستان، اعلام خواهد شد.

موضوع این جایزه همچون موضوع کنفرانس ۲۰۱۵ «قدرت» است.

« قدرت »- موضوع جایزه‌ی ۲۰۱۵

عکاسی قدرت دست بردن در خاطرات، پرورش افکار و تحریک احساسات را دارد که این قدرت همچنین از طریق زبان و فرهنگ نیز انجام میگیرد. عکاس حرفه ای باید بر دوربین خود تسلط داشته باشد و قدرت پویا بین عکاس و سوژه را با مهارت و استادی به انجام رساند. دوربین با نشان دادن یک شخص، می تواند بر نقش قدرت در آن تاکید کند.مطالعه و تحلیل بیانهای مختلف قدرت می تواند از سوالات جدی در باب هستی به سوالات در سطح مسائل خصوصی، مشکلات اجتماعی در نوسان باشد و یا حتی شاید بتواند در سطحی وسیعتر مشکلات سیاسی را نیز در بر گیرد. عکاسی می تواند لحظات اوج و تنزل قدرت و همچنین ضعف جهان را نیز نشان دهد. پویایی قدرت ناشی از دارایی و موقعیتی است که موضوع مستند را غنی می سازد همانطور که میان محرومان و به حاشیه رانده شدگان برای قدرت مبارزه می کند.قدرت همچنین در مسائلی همچون سانسور و نشر نیز اعمال می شود.چه عکسهایی در صفحات اول قرار می گیرند و چه عکسهایی نمی تواند منتشر شود ؟

ما امیدواریم که ماهیت گسترده از موضوع «قدرت» بتواند عکاسان را تشویق به ارائه‌ی کارهایی کند که در آنها زوایای مختلف قدرت کشف شوند.برای کمک به موفقیت افتتاحیه لطفا ما را در فیسبوک[4] و توئیتر [5]پی گیری کنید و آدرس لینک سایت را در بین دوستان و همکاران و کسانی که ممکن است علاقمند شرکت در این جایزه باشند، منتشر کنید.

جزئیات کامل شرکت در این مسابقه را در اینجا[6]ببینید.

logo

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده