عکس آنلاین / مصطفی ملکی: چند روز قبل مجله ی «تایم» عکس روی جلد خود را به اثری از عکاس آماتور و ۲۶ ساله با نام «دِوین اَلِن»، که کار با دوربین را از سال ۲۰۱۳ آغاز کرده بود، اختصاص داد. این سومین بار است که مجله عکس روی جلد را از یک عکاس آماتور انتخاب می‌کند. البته این موضوع محبوبیت بی‌شماری را برای مجله به ارمغان آورده است.

«عکس اَلِن بسیار زیبا ترکیب بندی شده بود، و به همین خاطر سریع چشمم را گرفت و داستان را به روشی کاملاً جالب شکل داد». این را  «پل مُکلی» مدیر دپارتمان عکاسی مجله می‌گوید.

از دوشنبه، الن که شغل اصلی‌اش کار با کودکان اوتیسمی بود، شروع به پوشش اعتراضات در پی مرگ «فِرِدی گری» کرد. تیتر روی جلد عکس الن که جوان سیاه پوست را در حال فرار از دست پلیس ضد شورش نشان می‌دهد به صحنه‌هایی که در اعتراضات ۱۹۶۸ بالتیمور روی داده بودند وصل می کند، با اشاره ای پنهان به اینکه شاید چیزی برای جامعه‌ی سیاه پوستان آمریکایی تغییر نکرده است.

الن به عنوان یک بومی ساکن بالتیمور به پوشش اعتراضات پرداخت. او اهل غرب بالتیمور است، جاییکه معترضین با پلیس درگیر شدند و شورش تبدیل به غارت و چپاول و آتش زدن اماکن شد. عکس‌های او در روز دوشنبه به ناگاه در همه‌جا پخش شد، درست پس از آنک او آن‌ها را در اینستاگرام منتشر کرد. ابتدا «مایکل کِی ویلیامز» و سپس دیگر چهره‌های مشهور همچون «ریحانا» آن‌ها را به اشتراک گذاشتند و پس از آن بود که ادیتورهای مجلات و روزنامه‌ها، از جمله تایمز، به سوی این عکس ها هجوم بردند.

عکس های الن ابتدا روز سه شنبه در لایت باکس تایم منتشر شدند. ادیتور این بخش «اُلیویر لوران» در حین جستجو در اینستاگرام و در عکس‌های هشتگ ripfreddiegray# متوجه عکس‌های سیاه و سفید الن شد. او سپس ترتیب مصاحبه‌ای با الن را داد و عکس‌ها را در اختیار مکلی قرار داد.

Time-Cover-Baltimor

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده