عکس آنلاین / مصطفی ملکی: پلتفرم لایت روم CC دسته ای از ابزار ویرایش جدید خود را معرفی می کند؛ بازار هدف این ویرایش جدید شامل امکانات جدید برای تلفن های همراه می شود. کاربران قادر خواهند بود که عکس هایشان را با لایت روم CC بر روی صفحه نمایش کامپیوتر همگام کنند، در حالیکه لایت روم نصب شده بر روی تلفن همراه به کاربران امکان دسترسی و ویرایش کل عکس هایشان بر روی آی پد، آیفون و همچنین تلفن های هوشمند و تبلت های اندرویدی را می دهد.

Adobe می گوید که این حرکت از طریق پیشنهاد یکی از کاربران آغاز شد که گفته بود: مردم  گردش کاری مناسب را طلب می کنند. قیمت استفاده ماهانه از لایت روم CC، هشت یورو خواهد بود که به شما امکان دسترسی به فتوشاپ CC و فتوشاپ Mix را نیز می دهد.

خصیصه های جدید برای لایت روم CC:

HDR Merge ـــــ به جای مانده از فتوشاپ CC، این خصیصه ی جدید به کاربران فتوشاپ اجازه می دهد که تصاویری را از صحنه های با کنتراست بالا  از طریق ترکیب شات های متعدد گرفته شده با تنظیمات نوردهی متفاوت در داخل یک تصویر واحد خام با محدوده ی دینامیکی بالا خلق کنند. توسط فرآیند ۳۲ بیتی، برای فعال کردن این خصیصه بر روی سه تصویر رایت کلیک کرده و Photo Merge را انتخاب کنید. بسیار به فتوشاپ شبیه است اما به جز اینکه در اینجا دیگر به شما یک فایل TIFF سی و دو بیتی را نمی دهد، بلکه یک فایل خام (raw) سی و دو بیتی را خلق می کند. ادغام در پس زمینه رخ می دهد، بنابراین می تواند با چیزهای دیگر در حالیکه اجرا می شود کار کند. پس عکاسان می توانند روی تصاویر HDR همچون یک DNG کار کنند.

Panorama Merge ـــــ این ابزار به عکاسان اجازه می دهد تا زمینه های بسیار عریض را با جزییات شگفت انگیز توسط چسباندن عکس های متعدد به هم بگیرند تا تصاویر پانورامیی را خلق کنند که شما بتوانید شبیه یک فایل خام آن را ویرایش کنید.

Performance Improvement & GPU Enhancements ـــــ Adobe اینگونه می گوید که این گزینه به شما اجازه می دهد که عکس ها را ده برابر سریعتر از قبل ویرایش کنید. بیش از آن، این شرکت می گوید که گستره ی بزرگتری از کامپیوترها و حتی کامپیوترهای قدیمی تر هم می توانند با آن به راحتی کار کنند.

Facial Recognition ـــــ این ابزار جدید به شما کمک می کند عکس های دوستان و خانواده را دسته بندی کنید.

Filter Brush ـــــ که به تازگی به لایت روم اضافه شده است، برای حذف اثر فیلتر هایی مانند فیلتر Gradient استفاده می شود.

Advanced Video Slideshows ــــ این ابزار جدید به شما اجازه می دهد تا اسلاید شوهایی را با تصاویر، ویدیوها و موزیک خلق کنید.

خصیصه ی مهم دیگر لایت روم CC این است که کاربران اندروید قادر خواهند بود تا از لایت روم نصب شده روی تلفن های همراهشان بر روی تبلت ها نیز استفاده کنند. کاربران لایت روم در نسخه ی تلفن همراه همچنین قادر خواهند بود تا تصاویر را به هر روشی که دوست دارند تقسیم‌بندی کنند.

best_photo_editing_software_Adobe_Photoshop_Lightroom_5_review

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده