۶شش اثر از مجموعه آثار حجت امانی هنرمند ایرانی توسط موزه مونیخ خریداری شد تا در بخش دایمی این نمایشگاه نگهداری ودرمعرض دید قرار گیرد.

unnamed (1)

به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز ، بعد از موزه هنرهای معاصر لس آنجلس، موزه مونیخ ۶ اثر از مجموعه های “فرشتگان” و “صورتهای فریبنده” حجت امانی که توسط منتقدین وکارشناسان موزه انتخاب شده بود خریداری کردند وهفته گذشته در تهران تحویل مسئولین این موزه گردید.

  حجت امانی، به نقل ازمجله ی آرت رادر امریکا :هنرمندی چند وجهی است که با مدیا های گوناگون کار می کند؛  خواه نقاشی یا عکاسی و یا خوشنویسی و گاه ترکیب آنها. او از این جهت که کارهایش برای مخاطبان قابل شناسایی و دارای هویت ایرانی است بی نظیر است و  بــرخلاف بــسیاری از هم نــسلان اش با نــگاه  مــثبت  به فرهنــگ ایــرانی می نگرد. … او نمایشگاه های گسترده ای در آمریکا، اروپا، اروپای شرقی و آسیا برپا کرده و همچنین در لندن، نپال، سریلانکا و پاکستان اقامت هنری داشته است. آثار او علاوه بر حضور در حراج ها، میان مجموعه داران معتبر و موزه های مهمی نیز نگهداری می شود. منتقدان هنری بسیاری درباره ی او نوشته اند که می توان به: ادوار لوسی اسمیت، دومینیک تینو، ایزابلا هوگز، کرین ون روکیوز، جان دالسن و ایگناس کازا کویوچ و… اشاره کرد.

هم اکنون نمایشگاهی از آثار این هنرمند که ملهم از نقاشی های دوران قاجار است با عنوان “قاجاریات” در موزه هنرهای اسلامی قطر دایر شده  و  تا پایان سال میلادی بر پا خواهد بود . 

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده