مدیر مجتمع فرهنگی و هنری پیامبر اعظم(ص) اقبالیه گفت: نمایشگاه عکس ایران ما فرصتی برای ارتقای سطح هنرمندان عکاس بومی است.

«نمایشگاه عکس ایران ما» فرصتی برای ارتقای سطح هنرمندان عکاس بومی

نمایشگاه عکس ایران ما با حضور علاقمندان به این رشته هنری همزمان در نگارخانه تماشا واقع در میدان میرعماد قزوین و نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری پیامبر اعظم(ص) واقع در شهر اقبالیه افتتاح شد.

مدیر مجتمع فرهنگی و هنری پیامبر اعظم(ص) اقبالیه طی سخنانی در این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۶۰ عکس برگزیده در جشنواره ملی سفر و گردشگری برای بازدید علاقمندان در نگارخانه مدیر مجتمع فرهنگی و هنری پیامبر اعظم(ص) اقبالیه به معرض نمایش گذاشته شده است.

محمد رستمی بیان کرد: در برنامه‌های خود دعوت از هنرستانی‌های مشغول به تحصیل در رشته‌های مرتبط با این حوزه را داشته‌ایم و این دومین نمایشگاه عکسی است که در شهر اقبالیه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: فضایی که در حال حاضر وجود دارد بستر مناسبی است برای اینکه هنرمندان بومی منطقه در زمینه‌های مختلفی همچون عکاسی آثار خود را به معرض نمایش بگذارند یعنی همان عاملی که بخشی از ارتقای سطح فعالیت‌های هنری را می‌تواند به دنبال داشته باشد.

مدیر مجتمع فرهنگی و هنری پیامبر اعظم(ص) اقبالیه عنوان کرد: در این دوره عکس‌ها از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و می‌توان گفت هر کدام از این آثار گوشه‌ای از فرهنگ غنی مملکت ما را نشان می‌دهد؛ البته از منظر فنی، آثار عکاسان در یک سطح نیستند، همچنین عدم درج نام محل و تاریخ عکس گرفته شده در آثار از دیگر ضعف های موجود در این نمایشگاه است.

رستمی مطرح کرد: در حال حاضر عده زیادی از عکاسان هنرمند در تهران آثار خود را به معرض نمایش می‌گذارند و مشتاق حضور در دیگر مناطق کشور هستند؛ این فرصتی است که متولیان فرهنگ قزوین با توجه به نزدیکی این خطه به پایتخت می‌توانند از آن بهترین استفاده را کنند و بدین صورت سبب ارتقای سطح دیداری مردم و شکوفایی استعدادهای بومی شوند.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: مجتمع فرهنگی و هنری پیامبر اعظم(ص) اقبالیه در حال حاضر به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری دیگری نیز می‌پردازد، یکی از فعالیت‌های آن تعامل و همکاری با واحد فرهنگی اداره‌کل زندان‌های استان قزوین است که در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای میان مجتمع و زندان چوبیندر منعقد شده تا بتوانیم به کم شدن مشکلات گرفتاران در بند کمک کنیم.

گفتنی است در افتتاح این نمایشگاه محمد صمدی و محمد نوروزی معاونان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین نیز حضور داشتند.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده