مجموعه عکس‌های مریم زندی از انقلاب ۵۷ پس از شش ماه به چاپ دوم رسید.

کتاب انقلاب ۵۷ حدود ۲۰۰عکس سیاه‌ و سفید از آبان ۵۷ تا فروردین ۵۸ است که هفت سال در انتظار دریافت مجوز بود. چاپ اول این کتاب با تیراژ دوهزار نسخه در آبان ۹۳ منتشر و با استقبال خوب علاقه‌مندان به عکاسی مواجه شد و حالا به چاپ دوم رسیده است.

زندی درباره‌ی استقبال از این مجموعه به ایسنا گفت[1]: «خود من هم انتظار چنین استقبالی را نداشتم و فکر نمی‌کردم در مدت چند ماه همه‌ی نسخه‌ها فروخته شود. خوشبختانه مردم عکس را می‌فهمند و می‌شناسند و فکر می‌کنم اگر یک کار خوب نباشد، از طرف مردم هم رغبتی برای خرید آن وجود نخواهد داشت. مصاحبه‌ها و صحبت‌هایی هم که درباره‌ی این کتاب شد، در این استقبال مؤثر بود.»

زندی ۲۰ آبان ۹۳ درباره‌ی روند دریافت مجوز این کتاب به روزنامه شرق گفته بود[2]: «عکس‌هایی که ۱۴ اسفند۵۷ در خانه محمد مصدق گرفته شده بود، بیشترین حساسیت را ایجاد کرده بود. البته عکس‌های دیگری هم بودند که به‌دلایل سلیقه‌ای گفته شده بود که باید حذف شوند، اما در حال حاضر عکس‌ها بدون حذف چاپ شده‌اند و این عکس‌ها تصاویری از تاریخ کشور است که اتفاق افتاده، دیده شده و دلیلی برای حذف آنها وجود نداشت.»

چاپ اول انقلاب ۵۷ از سوی نشر نظر در ۲۳۸صفحه و با قیمت ۱۲۵هزارتومان منتشر شده بود.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده