«جایزه ها و جشنواره های دولتی تحت تاثیر مسائل خاص دولتی قرار دارند و برخی اسپانسرها نیز با حضور پر رنگ خود در امور جایزه ها و جشنواره دخالت می کنند.»

مهدی وثوق نیا، عکاس مستند در گفتگو با ستاد خبری پنجمین جایزه عکس شید با تاکید به این مسئله، به رونق گرفتن جشنواره‌های مستقل اشاره می‌کند و می‌گوید: «باید راه برای جشنواره‌ها و جایزه‌های خصوصی باز شود. برگزاری جایزه‌های مستقل به دلیل هدف‌گذاری و سیاست‌گذاری‌های مناسب برای هر دوره، اتفاق مثبتی است.»

این عکاس مستند با مثبت ارزیابی کردن دریافت هزینه ورودی در دوره جدید جایزه شید می گوید: «باید بدانیم که قرار نیست برای برگزاری چنین جایزه‌هایی معجزه‌ای صورت بگیرد. روند حضور پر رنگ اسپانسرها نیز در این جریان گاهی به اهداف آن ضربه می‌زند و به طور معمول بخشی از هزینه‌های برگزاری جایزه‌های مستقل از طریق همین مبالغ ورودی تامین می شود. هزینه ورودی مناسب است و بخشی از فعالیت‌های اجرایی با همین هزینه‌ها اجرا می‌شود. اما باید این را در نظر گرفت که دریافت ورودی نباید تبدیل به یک آفت شود و همه جشنواره‌ها و جایزه‌های غیرمستقل هم از آن استفاده کنند.»

عکاس کتاب انزلی در خصوص تغییرات در نحوه داوری دوره جدید جایزه شید می‌گوید: «انتخاب تمام داورها از داخل کشور و تک‌مرحله‌ای شدن آن سیاست مناسبی است که در دوره جدید جایزه شید اتخاذ شده است. باید در نظر داشت که امر داوری بسیار حساس است و داورها باید به خوبی منطقه را بشناسند. داور در انتخاب یک عکس مستند تنها یک عکس خوب را انتخاب نمی‌کند بلکه شرایط آن را نیز در نظر دارد و به یک عکس خوب در ایران رای می دهد.»

گفتنی است مهلت ارسال آثار به پنجمین دوره جایزه عکس شید (جایزه مستقل عکاسی مستند اجتماعی) تا ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه ۱۸ فرورودین ماه است و فراخوان آن از طریق این آدرس[1] در دسترس است.

References

  1. ^این آدرس (aksonline.ir)

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده