نشست سخنرانی و نمایش اسلایدی تحت عنوان «عکاسی ایران: ۱۷۰ سال تصویرگری زندگی اجتماعی» توسط کاوه بغدادچی بعدازظهر شنبه یکم فروردین‌ماه ۹۴ (به وقت محلی شرق آمریکا) در منطقه‌ی منهتن نیویورک برگزار خواهد شد.

این برنامه در حاشیه‌ی نمایشگاه گروهی عکس «زندگی با فرش دستباف ایرانی[1]» برپا می‌شود که از ۲۶ اسفند ۹۳ با کیوریتوری کاوه بغدادچی به میزبانی مرکز فرهنگی هنری اکسس‌ثی‌یتر در شهر نیویورک آمریکا در حال برگزاری است.

نشست یاد شده در بالا با بیان مواردی پیرامون چگونگی ورود عکاسی به ایران و سپس گسترش آن در کشور و تبدیل شدن به فن و پیشه‌ای فراگیر آغاز خواهد شد. پس از آن مواردی از تلاش‌های ایرانیان برای استفاده از عکاسی به عنوان ابزار ثبت زندگی روزمره و سپس انجام تلاش‌هایی برای تبدیل آن به مدیومی برای بیان غیرمستند هنری و مفهومی صحبت خواهد شد.

اوج‌گیری و تسلط عکاسی مستند با وقوع انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ و سپس دوران هشت سالهٔ جنگ با عراق از دیگر موارد مطرح در این سخنرانی خواهد بود. پس از آن به ویژه به نحوه‌ی تصویرگری مسائل مرتبط با زندگی روزمره توسط عکاسان هنری ایران به ویژه از اواخر دههٔ ۷۰ خورشیدی تا زمان حاضر پرداخته خواهد شد.

گفتنی‌ست کاوه بغدادچی بهمن‌ماه ۹۳ هم در نشستی با عنوان «عکاسی ایرانی: گذشته و حال[2]» در محل موزهٔ صنایع دستی و هنر مردمی (CAFAM) لس‌آنجلس واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا پیرامون وضعیت عکاسی در ایران از بدو ورود تا به امروز نشستی برگزار کرده بود.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده