«عکس‌ها سندهایی غیر قابل انکار هستند. شکی نیست که عکس فیلم یکی از مهم‌ترین ابزار اطلاع‌رسانی است که به روزنامه‌نگاران، خبرنگاران، اهالی سینما و تمامی مخاطبان در جامعه کمک می‌کند. به خاطر همین عکس‌های سینمایی در سراسر دنیا، در دسته ارزشمند‌ترین عکس‌ها شمرده می‌شوند و عکاسان سینمایی همیشه قشر قابل احترامی برای سینماگران و مردم بوده‌اند. عکاسان سینمایی مسئول رفتاری که در عکس‌ها ثبت می‌شود، هستند و بدون دخالت واژه‌ها که می‌تواند حس و برداشت بازیگران و نویسنده را نیز منتقل کنند، واقعیت را عریان، همان‌طور که هست بدون دخل و تصرف به مردم نشان دهند. فراخوان مسابقه عکس اولین جشن عکاسان سینمای ایران به شرح زیر اعلام می شود:

۱. شرکت در بخش مسابقه عکس اولین جشن عکاسان سینمای ایران برای تمام عکاسان سینمای ایران امکان پذیر است.

۲. آثار ارسالی می‏ بایست از فیلم های تولید شده و اکران شده در فاصله زمانی ۱ فروردین ماه سال ١٣٩۳ تا ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۳ گرفته شده باشد .

۳. آثار فقط به‌ صورت «مجموعه عکس» پذیرفته می‌شود و هر عکاس می‌تواند با ارسال ۱۰ عکس (۷عکس صحنه و ۳عکس پشت صحنه) از هر فیلم در مسابقه شرکت کنند.

۴. مجموعه عکس ها به صورت آزاد (اعم از مجموعه رنگی و سیاه سفید و یا به صورت ترکیب رنگی و سیاه سفید در هر مجموعه)، دیجیتال ارسال شوند، بدیهی است آثاری که با دوربین‌های آنالوگ ثبت شده‌اند باید به صورت فایل اسکن شده ارسال شوند.

۵. فایل هر مجموعه عکس باید با فرمت JPG و اندازه ۵۰x۷۵ با رزولوشن ۳۰۰ dpi بدون حاشیه (فول فریم) در یک فولدر با ذکر نام فیلم در cd یا dvd به همراه یک قطعه فایل عکس پرسنلی عکاس تحویل داده شود. (اسم عکاس، شماره تماس و نام فیلم ها بر روی لوح فشرده نوشته شود.)

۶. اصلاح رنگ، کنتراست، تیرگی و روشنی در عکس‌ها در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد، قابل‌قبول است. (کامپوزیت و کلاژ و HDRقبول نیست.)

۷. هر عکاس می تواند تا سقف پنج مجموعه عکس در مسابقه شرکت کند.

۸. شرکت‌کننده با ارسال آثار خود اعلام می‌کند که عکس های ارسالی متعلق به اوست و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهده فرستنده آثار است و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست. اما در صورت وقوع چنین امری، هرگونه عنوان، جایزه و امتیازی که به ارسال‌کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.

۹. از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می گیرد لذا فیلم هایی که دارای چند عکاس هستند، آثار عکاسی مورد قبول است که قرارداد فیلم با او ثبت شده باشد و در صورتی که یک فیلم با چند عکاس و هر کدام با قرار داد مستقل باشند باید عکاسان با توافق با هم یکی را به عنوان عکاس آن فیلم انتخاب کنند.

۱۰. جایزه ویژه اعضای انجمن عکاسان سینمای ایران نیز با بازدید و رای گیری از اعضا برای عکس های در نمایشگاه به عکاس برتر اهدا خواهد شد.

۱۱.حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی با رعایت حقوق معنوی عکاس (حق اثر) محفوظ است.

۱۲. در مجموع عکس های با کیفیت و منتخب توسط هیات محترم داوری برای نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

۱۳. عکس‌های دریافتی که فاقد «فرم تکمیل شده شرکت در بخش مسابقه عکس اولین جشن عکاسان سینمای ایران» باشند، پذیرفته نخواهند شد.

۱۴. ارسال آثار به معنای پذیرش همه مقررات جشنواره است و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی‌نشده به عهده برگزارکننده است.

مهلت ارسال آثار: از تاریخ ۱۵ فروردین تا ۳۱ فروردین ۹۴ خواهد بود.

دریافت آثار: دبیرخانه اولین جشن عکاسان سینمای ایران واقع در خیایان بهار جنوبی، کوچه سمنان، شماره ۲۵، خانه سینما از ساعت ۱۳ الی ۱۹، انجمن عکاسان سینمای ایران www.irssp.ir

موسسه سینماشهر از حامیان انجمن عکاسان سینمای ایران است.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده