1393 photo

کارگاه آموزش ارتقاء سطح عکاسی درغار از ۲۱ تا ۲۴ بهمن‌ ماه سال جاری با حضور عکاس معروف از اتحادیه جهانی غارشناسی «فیلیپه کروچه» در غار کتله خور برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز، بخش بین الملل انجمن غارنوردان و غارشناسان با هدف ارتقاء سطح علمی و تکنولوژیک عکاسان وانتقال تجربیات شان درپی ارتباط با دپارتمان عکاسان اتحادیه جهانی غارشناسی موافقت حضور عکاس معروف فرانسوی فیلیپه کروچه و همسرش را دریافت کرده‌است. در این راستا کارگاه آموزش ارتقاء سطح عکاسی درغار بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.

هنر عکاسی غار، تلفیق دو فرایند ارادی و غیر ارادی است . در بخش اول ، تکنو لوژی ، توانایی ، تجربه و نگاه عکاس و دربخش دوم فضای ویژه غار، نور و سوژه نتیجه ای خاص درپی خواهد داشت . این تلفیق وقتی ارزشمندتراست که با احساس همراه باشد، درنتیجه اثرتولید شده عکسی خواهد شد امضا دار و آن عکس هنگامی زیباترو مانده گارتر است که خالق اش در دنیای زیر زمین شاتر بیشتری زده باشد . به زبانی ساده تر دست ها و دوربینش در دنیایی ساکت و نمور غار بیشتر گلی شده باشد.

در این راستا، مدیریت غار کتله خور میزبانی برگزاری کارگاه چهار روزه‌ عکاسی در غار را با حضور عکاس معروف فرانسوی فیلیپه کروچه و همسرش بر عهده گرفت.

این کارگاه در بازه زمانی ۲۱ لغایت ۲۴ بهمن ماه ۱۳۹۳ بصورت تئوری وعملی برای ۱۲ عکاس برگزار می‌شود.

فیلیپ کروچه Philippe CROCHET، غارنوردی خود را در سال ۱۹۷۰ شروع نموده و در سال ۱۹۷۴ عکاسی در غار را به صورت حرفه ای دنبال و یک باشگاه در همین راستا برای علاقمندان تاسیس نموده است.

او توانسته است در سال ۱۹۸۳ با مدرک دکتری هیروژئولوژی از دانشگاه مونپولیه فرانسه فارغ التخصیل شود . سفرهای زیادی را به خارح از فرانسه داشته است که ابتدا برای عکاسی در سفرهای کوه نوردی و دره نوردی و سایر ورزشهای مرتبط بوده. اما علاقه اولیه او غارنوردی میباشد و به طور منظم از غارها و حفره ها در کشور های دور مخصوصا در مناطق ایسلند ، هاوایی ، مناطق گرمسیری کارستسک کوبا، لائوس و بورنئو به عکاسی پرداخته است.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده