zoomnews.ir

کاوه بغداد چی ۱۹ بهمن ماه درباره عکاسی ایران در لس آنجلس آمریکا سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز، کاوه بغداد چی روز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ماه ۹۳ در رویدادی تحت عنوان «عکاسی ایرانی: گذشته و حال» پیرامون وضعیت عکاسی در ایران از بدو ورود عکاسی تا به امروز در لس‌آنجلس آمریکا سخنرانی و نمایش اسلاید برگزار می‌کند.

این برنامه در قالب یکی از رویدادهای جانبی نمایشگاه «نگرشی به ایران: عکاسی معاصر و ویدئو»  از سوی موزهٔ صنایع دستی و هنر مردمی همکاری بنیاد فرهنگ در لس‌آنجلس واقع در آمریکا برگزار خواهد شد.

این سخنرانی با بیان مواردی پیرامون چگونگی ورود عکاسی به ایران و سپس گسترش آن در کشور و تبدیل شدن به فنی فراگیر آغاز خواهد شد. پس از آن تاکید بر سرآغاز شکل‌گیری عکاسی هنری در ایران به ویژه وقایعی است که در دههٔ ۴۰ خورشیدی بیشتر در تهران متمرکز بود و سبب رشد و ارتقای دیدگاه هنری در عکاسی ایران شد.
اوج‌گیری و تسلط عکاسی مستند با وقوع انقلاب اسلامی بهمن ۵۷ و سپس دوران هشت سالهٔ جنگ با عراق از دیگر موارد مطرح در این سخنرانی خواهد بود. پس از آن به تجدید حیات دوبارهٔ عکاسی هنری در ایران به ویژه از اواخر دههٔ ۷۰ خورشیدی تا زمان حاضر پرداخته خواهد شد و این جریان عکاسی در قالب مسابقات، فعالیت گالری‌ها، نمایشگاه‌ها و جوایز انفرادی هنرمندان عکاس کشور پیگیری خواهد شد.
همزمان با پیشروی مباحث نمونه آثار متعددی از تاثیرگذارترین و مهمترین عکاسان کشور که در گرایش‌های مختلف از بدو ورود عکاسی به ایران در دوران قاجاریه تاکنون فعالیت داشته‌اند، نمایش داده خواهد شد. گفتنی‌ست این جلسه در محل موزهٔ CAFAM در لس‌آنجلس (محل برگزاری نمایشگاه عکس «نگرشی به ایران: عکاسی معاصر و ویدئو») برگزار می‌شود.
طبق اعلام مسئولین، تمامی ظرفیت سالن محل برپایی جلسهٔ سخنرانی، رزرو شده است و حضور در جلسه تنها برای افرادی که قبلا ثبت‌نام کرده‌اند میسر است.
کاوه بغدادچی متولد ۱۳۶۳ در قزوین و دانش‌آموختهٔ  مهندسی مکانیک در طراحی جامدات و دوره‌های عکاسی و فیلمسازی انجمن سینمای جوانان ایران در سال ۸۳ است. راه‌یابی به بیش از ۹۰ نمایشگاه‌ و مسابقه عکس داخلی و خارجی کسب ۲۵ جایزهٔ داخلی و بین‌المللی در کارنامهٔ عکاسی او دیده می‌شود. وی هم‌اکنون به عنوان مدرس دوره‌های عکاسی مقدماتی و عکاسی حرفه‌ای در تهران همکاری دارد. سردبیری «سایت عکاسی» و تالیف و ترجمه مقالات و گزارش‌هایی در زمینه‌ عکاسی از دیگر فعالیت‌های کنونی او به شمار می‌رود.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده