از جمله عکاس هایی که با حوصله زیاد، پروژه عکاسی خود را بیش از دو دهه – به طور دقیق ۲۲ سال -  ادامه داده است، «زد نلسون» است. پروژه عکاسی او در سال ۹۹۱ میلادی کلید خورد و در سال ۲۰۱۳ آن را پایان بخشید. در همه این ۲۲ سال، سوژه او یک خانواده بودند.

او در سال ۱۹۹۱ میلادی تصمیم می گیرد از یک خانواده، یک تایم‌لاین تصویری بسیار زیبا درست کند که موفق هم می شود. نخستین عکس، پس از تولد تنها فرزند برداشته شد. نور، فضا، مکان، نحوه ایستادن، محل قرار گرفتن پدر، مادر و فرزند و به طور خلاصه، همه جزئیات عکس در همه این ۲۲ سال عین هم تکرار شده اند و تنها چیزی که تغییر می کند، چهره پدر و مادر و قد و قواره پسر خانواده است.

هدف نلسون از این پروژه فقط نشان دادن روند رشد خانواده است. نگاه کردن به این عکس ها حس عجیبی به آدم می دهد. اینکه آدم ها در طول سال ها چقدر تغییر می کنند و شاید خودشان متوجه این تغییرات نباشند.

زندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاسزندگی به مدت ۲۲ سال در دوربین یک عکاس
۱۳۹۳-۱۱-۱۴

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده