81482572-6234373

به گزارش  ایرنا، «عکاس جنگ» یک فیلم مستند به کارگردانی کریستین فری درباره عکاس خبری، جیمز نچوی است.

این فیلم در سال ۲۰۰۲ نامزد بهترین فیلم مستند جایزه اسکار ، در ۲۰۰۴ نیز نامزد جایزه امی و ۱۶ جایزه دیگر شد و بالاخره توانست در سال ۲۰۰۳ برنده جایزه پی بادی شود.

قصه فیلم درباره جیمز نچوی عکاس خبری است که بسیاری از منتقدان هنری او را بزرگترین عکاس جنگ می دانند. فیلم با دنبال کردن فعالیت های این عکاس در جبهه های جنگ، خطرات و مشکلات کار عکاسان جنگی را به نمایش می گذارد.

جیمز نچوی که در فیلم در نقش خودش ظاهر شده است به همراه دیگر بازیگران این فیلم مستند که عبارتند از: هانس هرمن کلر، کریستین بروستوت، دس رایت و دنیس اونیل در حقیقت گزارشگران و خبرنگاران رسانه های مختلف گروهی هستند ، تصاویری از زندگی واقعی شان را به نمایش می گذارند.

مکان های فیلمبرداری «عکاس جنگ »سرزمین های متعددی مانند کوزوو، شورش ۱۹۹۸ جاکارتا در اندونزی، رام الله کرانه باختری رود اردن ، جاوه شرقی، نیویورک سیتی آمریکا، هامبورگ آلمان و آفریقای جنوبی است.

این فیلم مستند محصول کشور سوییس و به دو زبان انگلیسی و آلمانی ساخته شده است.

«عکاس جنگ» پنج شنبه ، نهم بهمن ماه ، ساعت ۱۶ و به مدت ۸۰ دقیقه از شبکه مستند پخش می شود.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده