به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز به نقل از تسنیم مجید ملانوروزی؛ مدیر کل هنرهای تجسمی در حکمی مجتبی آقایی سربرزه را به عنوان دبیر هفتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر منصوب کرد.

در این حکم آمده است: امیدوارم با تجربه و شناخت جامعی که از این رویداد بزرگ فرهنگی دارید و با مشارکت و همراهی هنرمندان عزیز کشور، انجمن‌ها و نهادهای هنری و همه ظرفیت‌های حوزه هنرهای تجسمی، هفتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با کیفیت مطلوب و شایسته برگزار شود.

هفتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، مجسمه سازی، سفال، عکاسی، پوستر، کاریکاتور و تصویرسازی و مشتمل بر برنامه‌های متنوع از سوی دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و تعدادی از انجمن‌ها و نهادهای هنری بهمن و اسفندماه برگزار می‌شود.

مجتبی آقایی عکاس و پژوهشگر، دارای کار‌شناسی عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و کار‌شناسی ارشد مدیریت امور فرهنگی است و درجه یک هنری رشته عکاسی از شورای ارزشیابی هنرمندان کشور را دارد.

آقایی تاکنون سوابق حرفه‌ای، اجرایی و آموزشی متعددی در زمینه‌های هنری، مطبوعاتی، اطلاع رسانی و تبلیغاتی داشته است. عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی و دانشگاه علم و فرهنگ با رتبه استادیاری، مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل تجسمی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، رییس موزه امام علی (ع، دبیر دوره‌های نهم تا دوازدهم جشنواره روابط عمومی‌های بر‌تر کشور، دبیر دوره‌های یازدهم تا سیزدهم جشنواره مطبوعات، دبیر هفتمین تا دهمین دوسالانه ملی عکس ایران، بنیانگذار انجمن‌های عکاسان بحران و عکاسان صنعتی تبلیعاتی و عضو هیات موسس انجمن‌های عکاسان میراث فرهنگی و گردشگری ایران و انجمن عکاسی ایران و انجمن نخبگان روابط عمومی ایران است.

داوری و دبیری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های متعدد از سوابق اجرایی آقایی است. آقایی به عنوان یک عکاس مستند- اجتماعی فعالیتهای گسترده‌ای انجام داده و علاوه بر برگزاری نمایشگاههای گوناگون در ایران و بیش از ۱۵ کشور جهان جوایز متعددی را در جشنواره‌های ملی بدست آورده است. علاوه بر آن وی بیش از یکصد جشنواره ملی و بین المللی را در رشته‌های عکاسی؛ هنرهای تجسمی؛ خوشنویسی؛ مطبوعاتی؛ روابط عمومی و اطلاع رسانی مدیریت کرده و یا در ترکیب هیات داوران آن‌ها بوده است.

وی در حال حاضر عضو کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضو کمیته عکاسی شورای ارزشیابی هنرمندان کشور است و تاکنون در شوراهای مختلف برنامه ریزی در زمینه هنر‌های تجسمی با سازمانهای مختلف همکاری دارد.

مجتبی آقایی به عنوان عکاس دفاع مقدس و فعال در حوزه هنر مقاومت به عنوان هنرمند مروج فرهنگ ایثار و شهادت از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی شده و به عنوان یار برنامه جهانی غذا ی سازمان ملل متحد (WFP) که برای رفع گرسنگی در جهان فعالیت دارد همکاری می‌کند.

آثار عکس مجتبی آقایی تاکنون در نمایشگاههای انفرادی و گروهی متعدد داخل و خارج از کشور به نمایش گذاشته شده و همچنین در کتاب‌هایی مانند «ایلام، سروی که ایستاد»، «خرمشهر حماسه مقاومت»، «شاهدان زمان»، «مجموعه ۳ جلدی بام شکسته بم»، «مجموعه ۲ جلدی تهران از دیروز تا امروز»، نفت در گذر زمان، «مجموعه ۲ جلدی قم در حریم حرم»، روستاهای تاریخی ایران، تهران تا انت‌ها حضور، رویشی در سپیده، و… منتشر شده است.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده