poster (1)

نخستین جشنواره‌ سراسری عکس معلول و اجتماع به میزبانی شهرستان طبس و در دو بخش «عکاسان معلول» و «عکاسی از معلولان» برگزار می‌شود که عکاسان می‌توانند از هم‌اکنون آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز ، نخستین جشنواره‌ سراسری عکس معلول و اجتماع به میزبانی شهرستان طبس و در دو بخش «عکاسان معلول» و «عکاسی از معلولان» برگزار می‌شود.

در بخش «عکاسان معلول» موضوع آزاد است و عکاسان معلول و جانباز می‌توانند آثارشان را با هر موضوعی از اجتماع ارسال کنند، اما در بخش «عکاسی از معلولان» موضوع باید در ارتباط با معلولان باشد که همه‌ عکاسان آزاد می‌توانند در این بخش شرکت کنند.

علاقمندان برای شرکت در این جشنواره که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان بهزیستی کشور برگزار می‌شود، باید حداکثر تعداد ۱۰ اثر خود را از طریق وب‌گاه TabasTavana.ir[1] یا پست الکترونیک این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا ارسال پستی، حداکثر تا تاریخ ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ به دست دبیرخانه این جشنواره برسانند.

داوری آثار طی هفته نخست اسفند ۱۳۹۳ توسط مرتضی لطفی، فرامرز عامل بردبار و داود عامری انجام و نمایشگاه و مراسم اهدای جوایز هم طی همان ماه برگزار می‌شود.

جوایز در نظر گرفته شده برای نفرات برتر هر یک از بخش‌ها علاوه بر لوح و تندیس، مبلغ ۱۰ میلیون ریال برای نفر اول، ۷ میلیون ریال برای نفر دوم و ۴ میلیون ریال برای نفر سوم است.

همچنین به تمام عکس‌های منتخب راه یافته به بخش مسابقه، لوح تقدیر جشنواره اهدا می‌شود، علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌گاه TabasTavana.ir[2] مراجعه کنند.

اداره بهزیستی شهرستان طبس، مؤسسه جامعه معلولین توانگران تلاش طبس، بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان طبس، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس، معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان طبس، شرکت زغالسنگ پروده طبس و شورای اسلامی شهر و شهرداری طبس، در برگزاری نخستین جشنواره‌ سراسری عکس معلول و اجتماع همکاری دارند.

* بخش های جشنواره:

۱- نگاه معلول به اجتماع  (موضوع این بخش آزاد است و عکاسان معلول و جانباز می توانند آثارشان را با هر موضوعی  از اجتماع ارسال کنند.)

۲- نگاه اجتماع به معلول  (موضوع بایستی در ارتباط با معلولین باشد و همه ی عکاسان آزاد می توانند در آن شرکت کنند.)

* مقررات جشنواره:

- شرکت در این جشنواره برای عموم اعم از معلول و غیرمعلول آزاد است

- حداکثر تعداد اثر مجاز برای ارسال ۱۰ عکس است

- آثار باید با پسوند   JPGبوده و نیزبرای ارسال از طریق اینترنت ضلع بزرگ آن ۱۸۰۰ پیکسل و فایل‌ها باید با اعداد ۰۱ تا ۱۰ نام‌گذاری شود.

-    در صورتی‌که بنا به تشخیص هیأت داوران اثر یا آثار ارسالی به نمایشگاه راه یابد، ارسال اصل عکس ضروری است.

- در صورت ارسال مجموعه عکس ، مجموعه عکس ها بایستی در یک عکس چیدمان شده و بعنوان یک تک عکس ارسال شود.

- دبیرخانه از پذیرش آثار به‌صورت مجموعه عکس معذور است.

- دبیرخانه مجاز است آثار منتخب را در قالب کتب، نشریات، نمایشگاه‌ها، وبگاه‌ها و با ذکر نام عکاس مورد استفاده قرار دهد.

- به کلیه پذیرفته شدگان جشنواره گواهی شرکت اهدا می‌گردد.

* نحوه‌ی ارسال آثار:

۱- از طریق وبگاه: www.Tabastavana.ir

2- از طریق پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

3- ارسال پستی لوح فشرده‌ی آثار به نشانی دبیرخانه جشنواره

نکته: ذکر نام عکاس، تلفن همراه و ثابت، پست الکترونیک، آدرس پستی، و برای معلولان و جانبازان نیز ذکر کد و نوع معلولیت یا جانبازی الزامی است. در صورت نداشتن کد معلولیت یا جانبازی، دریافت و ارسال گواهی از ادارات بهزیستی یا بنیاد شهید و امور ایثارگران لازم است.

* جوایز جشنواره:

- نفر اول: مبلغ ۱۰ میلیون ریال به همراه لوح و تندیس – نفر اول معلول: مبلغ ۱۰ میلیون ریال به همراه لوح و تندیس

- نفر دوم: مبلغ ۷ میلیون ریال به همراه لوح و تندیس – نفر دوم معلول: مبلغ ۷ میلیون ریال به همراه لوح و تندیس

- نفر سوم: مبلغ ۴ میلیون ریال به همراه لوح و تندیس – نفر سوم معلول: مبلغ ۴ میلیون ریال به همراه لوح و تندیس

* گاه‌شمار جشنواره:

- آخرین مهلت ارسال آثار: ۲۴ بهمن ۹۳   - داوری آثار: هفته اول اسفند ۹۳      - برگزاری نمایشگاه و مراسم اهدای جوایز : اسفند ۹۳

* هیأت داوران :

- آقایان : مرتضی لطفی     – فرامز عامل بردبار     – داود عامری

دبیرخانه: خراسان جنوبی، شهرستان طبس، جامعه معلولین توانگران تلاش،کدپستی:۹۷۹۱۹۳۶۱۹۵

تلفن دبیرخانه: ۴۱۵۱ ۳۲۸۳ – ۰۵۶  -   ۴۸۹۳ ۹۵۲ ۰۹۱۳

References

  1. ^TabasTavana.ir (tabastavana.ir)
  2. ^TabasTavana.ir (tabastavana.ir)

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده