به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، محمدحسین حیدری عضو هیات انتخاب و داوری این جشنواره بابیان این مطلب، برگزاری جشنواره‌های موضوعی را در جهت هدایت ذهن خلاق هنرمند مؤثر عنوان کرد و گفت: برگزاری جشنواره با موضوعات مختلف باعث می‌شود تا هنرمندان بتوانند فضای فکری و خلاقیت خود را به سمت موضوعات مطرح سوق دهد.

وی ادامه داد: این امر موجب می‌شود هنرمندان به‌خصوص جوانان عکاس متوجه زمینه‌های استعداد خود شوند. این امر از سوی دیگر داوری آثار را نیز آسان‌تر می‌کند.

حیدری در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به سطح کیفی آثار گفت: به اعتقاد من آثاری که در بخش عکس ششمین دوره برگزاری جشنواره ملی نماز و نیایش شرکت کرده بودند به نسبت هزینه و فراخوان منتشرشده ضعیف بود و آثار قابل‌توجهی در بین عکس‌های ارائه‌شده وجود نداشت.

وی درباره دلایل افت کیفی آثار در این بخش گفت: واقعیت این است که سیاست‌گذاران در برگزاری یک جشنواره هدف مشخصی از چرایی برپایی رویداد موردنظر تعریف می‌کنند و تلاش می‌شود که در طول برگزاری جشنواره به هدف از پیش تعیین‌شده خود دست یابد.

عضو هیات انتخاب بخش عکس ششمین جشنواره ملی نماز و نیایش ادامه داد: ولی متأسفانه در حال حاضر شاهد هستیم که نفس برگزاری جشنواره‌ها هدف شده است و به همین دلیل انتظارهای موردنظر از برپایی جشنواره‌های مختلف برآورده نمی‌شود.

وی ادامه داد: یکی از دلایل پایین بودن کیفیت آثار این است که امروزه عکس‌ها به شکل دیجیتال گرفته می‌شود و چون دوربین‌های دیجیتال از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند؛ عکاسان روی آثار به شکل اغراق‌آمیز کار می‌کنند و همین اغراق موجب می‌شود اصل عکس و روح موجود در قاب تصویر زیر انبوهی از اصلاح رنگ و نور پنهان بماند.

محمدحسین حیدری عضو هیات انتخاب و داوری بخش عکس این دوره از جشنواره نماز و نیایش در پایان افزود: معتقدم انجمن سینمای جوانان ایران همواره در جهت آموزش فیلم‌سازان و عکاسان فعال بوده است. از همین رو پیشنهاد می‌کنم علاوه بر جوایز نقدی که به عکاسان برگزیده اهدا می‌شود یک دوره تکمیلی آموزش عکاسی نیز برای برگزیدگان جشنواره نماز و نیایش ترتیب دهند.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده