حسین مکاریان، گفت: در حال حاضر طبق آمار، ۱۲ میلیون معلول در سراسر کشور وجود دارند که از لحاظ جسمی دچار مشکل هستند.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این جشنواره اثبات توانمندی های این قشر مظلوم در جامعه است تا بتوانیم در پی آن زمینه اشتغال را برایشان فراهم آوریم و همچنین نگرش منفی که نسبت به معلولین در جامعه را از بین ببریم.

دبیر جشنواره سراسری عکس معلول و اجتماع، تصریح کرد: اختصاص یک روز بنام معلول به تنهایی کافی نیست و ما شاهد این هستیم که اغلب معلولین بخاطر عدم شناخت نیاز هایشان توسط جامعه دچار مشکلات زیادی هستند و نتایج مسابقات پارالمپیک معلولین نشان از توانمندی بالای این عزیزان دارد.

مکاریان افزود: طبق آمار تعداد زیادی از معلولین از ناحیه کمر به پایین دچار مشکل هستند و می شود تدابیری اندیشید تا در مشاغلی مشغول بکار شوند که با دست انجام شود و از اهداف اصلی و مهم ما ایجاد اشتغال برای قشر کم توان جامعه است.

دبیر جشنواره سراسری عکس معلول و اجتماع، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود برای اجرای این جشنواره اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هزینه شود و می طلبد سازمان های مربوطه نهایت همکاری را مانند گذشته در همه امور داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره متشکل از هفت کمیته است، اظهار کرد: تاکنون از آغاز رونمایی از پوستر، فراخوان و وبگاه تعداد ۶۰ اثر از ۱۵ عکاس برای شرکت در جشنواره سراسری به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

مکاریان خاطرنشان کرد: علاقمندان برای شرکت در این جشنواره باید حداکثر تعداد ۱۰ اثر خود را از طریق وبگاه TabasTavana.ir یا پست الکترونیک این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا ارسال پستی، حداکثر تا تاریخ ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

دبیر جشنواره سراسری عکس معلول و اجتماع، یادآور شد: داوری این جشنواره در هفته اول اسفند ماه توسط آقایان مرتضی لطفی، فرامرز عامل بردبار و داود عامری برگزار خواهد شد.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده