معاون فرهنگی، اجتماعی، گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی از معرفی از ۱۰ برگزیده نخستین مسابقه عکاسی«امروز عاشورا» خبر داد.

 IMG12314656

 به گزارش شبستان ، سید ضیاء الدین شفیعی، معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی شامگاه(۷ دی) در مراسم اختتامیه نخستین مسابقه عکاسی «امروز عاشورا» با بیان اینکه این منطقه به خاستگاه فکرهای نو و بدیع در عرصه فرهنگ تبدیل شده گفت: رسیدن به زبان گویای هنری در یادآوری مناسبات و تبلیغ دارایی‎های مذهبی، تبدیل شعارهای مذهبی به نشانه‎ها و الگوهای هنری، تولید و نشر آثار هنری با مضامین مذهبی و ایجاد زمینه توجه فراگیر عکاسان استانی و کشوری به این منطقه آزاد از دلایل برگزاری نخستین سوگواره عکاسی«امروز عاشورا» است.

وی با بیان اینکه علی رغم دارا بودن خاستگاه غربیِ هنرهای عکاسی و سینما، ایرانیان نیز دارای سابقه طولانی در این ۲ عرصه هستند افزود: ایرانیان از این دو هنر در مسیر معرفی فرهنگ غنی خود بهره گرفته‌اند و با وجود اینکه عکاسی ابتدا در دربار ایران و در ادامه به عنوان هنری مختص به اشراف بود، اما امروز مردم حتی با گوشی تلفن همراه خود نیز به ثبت رخدادها می‌پردازند، به گونه‌ایی که کوچکترین شرکت کننده این مسابقه کلاس چهارم ابتدایی است.

شفیعی با بیان اینکه ۴۵۰ اثر از ۳۰ شهر مختلف کشور به دبیرخانه نخستین سوگواره عکاسی«امروز عاشورا» ارسال شد، تصریح کرد: این آثار توسط هیات داوران مسابقه محمد کوچک پور کپورچالی، علی رضا هاشم زاده و فریدون بحرپیما، داوری و ارزیابی شده که ۱۰ نفر به عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه آثار برگزیده از ۷ تا ۱۴ دی در نگارخانه آسمان منطقه آزاد انرلی در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد اظهارکرد: احمد اناری، حدیقه و فاطمه اسفندانی از استان مرکزی، غلامرضا تراوان از زنجان، مونا دباغیان و ساقی میری از تهران، رضا رادپور از ایلام و رامتین سامی دوست، حامد سمیعی و نوید غفاری از گیلان به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

شفیعی تصریح کرد: همچنین میلاد سلطانی آزاد از گیلان و امین احمد زاده از یزد به ترتیب مورد تقدیر ویژه، هیأت داوران و سازمان منطقه آزاد انزلی قرار گرفتند.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده