عکاسی حرکت آهسته شاید لذت بخش و جذاب باشد; اما گروهی از دانشمندان با استفاده از عکاسی سریع توانسته اند حرکت نور در فضا را دنبال کنند.

گجت نیوز:[3] عکاسی حرکت آهسته شاید لذت بخش و جذاب باشد; اما گروهی از دانشمندان با استفاده از عکاسی سریع توانسته اند حرکت نور در فضا را دنبال کنند. باور کنید یا نه، شما در تصویر زیر دارید به یک تپ نور نگاه میکنید که به سطح یک آینه برخورد کرده و باز میگردد.
تصویر برداری از حرکت نور برای اولین بار

محققان دانشگاه واشنگتن سن لوئیس با استفاده از تکنیکی به نام عکاسی فوق سریع فشرده (CUP)، موفق شده اند نور را با ثبت صد میلیارد تصویر در ثانیه دنبال کنند. مسلما این یک پیشرفت بزرگ در عکاسی خطی است.(نوعی عکاسی که در آن یک سنسور در راستای پرتوی نور حرکت کرده و تلاش به ثبت تصویر آن میکند.) اما دانشمندان برای این کار از این تکنیک در دو بعد استفاده کرده‌اند. در تصویری که مشاهده کردید یک پرتو لیزر به سمت یک آینه شلیک شده و در مدت زمان ۳۰۰ تریلیونم ثانیه به ثبت رسیده است. یک عمل بسیار دقیق که کاربرد عملی زیادی هم دارد. امید میرود این تکنولوژی در درک فیزیک حرکتی نور، به یاری دانشمندان آمده و با کمک به آن‌ها در بررسی بازتاب و انعکاس نور، کمک شایانی به پیشرفت بشر در زمینه پوشش‌های نامرئی کند.

تصویر برداری از حرکت نور برای اولین بار

 

۱۳۹۳-۰۹-۱۹

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده