به گزارش خبرگزاری مهر، در فراخوان این جایزه جهانی آمده است: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نخستین دوره «جایزه جهانی اربعین» را همزمان با اربعین حسینی ۱۳۹۳ شمسی، ۱۴۳۶ قمری و ۲۰۱۴ میلادی، برگزار می‌کند. علاقه مندان در ایران و دیگر کشورهای جهان می‌توانند با ارسال عکس‌های خود در این جایزه شرکت کنند.

موضوعات:

۱- پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی در کشور عراق
۲- برگزاری مراسم اربعین در ایران و دیگر کشورهای جهان
۳- صحنه‌های دلدادگی و ابراز ارادت به حضرت اباعبدلله الحسین (ع) در ایام اربعین در جای جای جهان
۴- رخدادهای مهم در ارتباط با اربعین در کشورهای مختلف جهان
۵- موضوع آزاد پیشنهادی ارسال‌کننده اثر مرتبط با اربعین حسینی

 مشخصات عکس های ارسالی:

تعداد عکس‌های ارسال شده در هر موضوع با تلفن همراه و دوربین عکاسی، حداکثر ۵ اثر در نظر گرفته شده است.

ارسال عکس‌ها باید از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید صورت گیرد.

عکس‌های ثبت‌ شده توسط دوربین‌های عکاسی معادل حداکثر ۱۰۰ کیلو بایت و نیز ارسال سی ‌دی در اندازه ۵۰ در ۷۰ سانتی‌متر با ۳۰۰ دی پی آی، صورت گیرد.

عکس‌های با کیفیت اصلی بر روی سی دی، به نشانی تهران، بزرگراه رسالت، روبروی در شمالی مصلی، مجتمع امام خمینی (ره)، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ارسال شوند.

ارسال عکس‌های با تلفن همراه نیز، از طریق ایمیل مذکور ارسال شود.

ذکر مکان ثبت عکس الزامی است.

شرکت در این بخش برای عموم آزاد است و شرط سنی ندارد.

آثار دریافتی توسط هیأت داورانی متشکل از استادان برتر عکاسی کشور، مورد ارزیابی قرار گرفته و به سه اثر برگزیده دیپلم افتخار و جایزه ویژه اهدا، خواهد شد.

به صاحبان ۳ اثر برگزیده نخست ایرانی، جایزه سفر ۱۰ روزه به عتبات عالیات و به ۱۰ نفر برتر خارجی، جایزه سفر ۱۰ روزه به مشهد مقدس و دیگر اماکن زیارتی کشورمان، تعلق می‌گیرد.

به ۱۰ نفر بعدی، جوایز نفیسی اهدا می‌شود.

 مهلت ارسال آثار:

مهلت ارسال آثار از ۲۱ آذر ماه مصادف با اربعین حسینی تا ۲۱ دی ماه به مدت یک ماه است.

  آثار برگزیده:

آثار برگزیده علاوه بر دریافت جایزه، در قالب «نمایشگاه عکس اربعین» در ایران و نیز رایزنی‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای دیگر جهان، به نمایش درخواهد آمد.

مالکیت آثار دریافتی متعلق به دبیرخانه جایزه است.

این جایزه در سال‌های آینده به آثاری در بخش‌های دیگر  هنری اهدا، خواهد شد.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده