رئیس انجمن سینمای جوان آذربایجان شرقی گفت: جشنواره های عکس باید با همپوشانی یکدیگر امکان پیشرفت و توسعه حوزه عکاسی را فراهم کنند.به گزارش مهر، کمال شب خیز صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران آموزش را نیاز اصلی جامعه هنری دانست و افزود: آموزش در کنار برگزاری جشنواره های موضوعی نیاز امروز جامعه هنری است و ضرورت دارد که به این امر توجه کافی شود.

IMG20395783عکس : سجاد پاداش

وی جشنواره های عکاسی را بهترین زمان برای برگزاری کارگاه ها دانست و ادامه داد: بازآموزی و بررسی همه جانبه تازه های علمی و فنی در خصوص مبحث در حال تغییر و تحولی همچون عکاسی، بی شک تاثیر بسزایی در بهبود نگرش و تمرکز و دقت هنرجوایان و فعالان این حوزه خواهد داشت.

استاد برجسته عکاسی تبریز بر توجه و تمرکز برنامه ریزی شده در مورد کلاس ها و کارگاه های آموزشی همزمان با برگزاری جشنواره ها تاکید کرد و گفت: برگزاری این کارگاه ها می تواند به تربیت هنرمندان موفق و با دیدگاه های وسیع کمک کند.

شب خیز با اشاره به برگزاری سوگواه عکس قاب خالی خورشید در تبریز اظهار داشت: برگزاری این سوگواره برای عدم ورود به عرصه تکرار در ثبت وقایع مراسمی که همه ساله به شکل ثابتی برگزار می شود، با تعیین موضوعات ریزتر وارد مرحله جدیدی از فعالیت خود شود.

رئیس انجمن سینمای جوان استان، حوزه مستند اجتماعی را دارای ویژگی ها و جذابیت های خبری و اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: این حوزه در این میان عکاسان طبیعت، عکاسان هنری و عکاسانی که به ثبت چهره تاریخی شهرها می پردازند کمی مغفول مانده اند و لازم است برای معرفی زیبایی های شهرها و روستاهای کشور، با برگزاری جشنواره های موضوعی به مبحث طبیعت و زیبایی نیز توجه شود.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده